Sběratelská kolekce: Tento výtisk má číslo...

Recenze - obrázek

Ačkoliv v Čechách zatím není tradice sběratelství knih natolik rozvinutá navzdory velmi významné avantgardní bibliofilní produkci začátkem minulého století, můžeme i dnes narazit na signované bibliofilie na ušlechtilých papírech vydávané v nízkých nákladech. 

foto k článkuNa hodnotě ovšem nabývají i knihy v nižším nákladu se zajímavým grafickým zpracováním či ilustrované současnými umělci. Přesně takové jsou knihy z nakladatelství Meander.

foto k článkuV každém balíčku kolekce Tento výtisk má číslo... najdete tematickou sbírku knih, které pro Vás vybíral náš redakční tým v Meandru. Propojuje se zde inspirativní text, umělecké ilustrace, odpovídající písmo i kvalitní grafické zpracování a materiál v jeden krásný celek. Ačkoliv se nejedná o luxusní bibliofilie v duchu ušlechtilých tisků první poloviny minulého století, i tak můžeme hovořit o jedinečných autorských knihách, o něž milovníci knih po celém světě vždy usilují. Edice uměleckých knih Modrý slon představuje vždy pouze prvních sto výtisků v tiráži číslovaných a signovaných autorem i ilustrátorem.

foto k článkuVěříme, že hlavně krásně vypravené knihy pro děti do budoucna dostanou své místo v hierarchii českých sběratelských knih a přinesou Vám a Vašim blízkým radost, krásné vzpomínky a trvalou hodnotu – ať už jste čtenář, nebo sběratel.

Sběratelské balíčky jsou vhodným dárkem k významným událostem dítěte, jako jsou křtiny, narozeniny, zápis do první třídy nebo do gymnázia, ale mnohé umělecké tituly jistě potěší i dospělé čtenáře a mohou se stát svatebním darem či trvalou vzpomínkou na promoci.

Ulovte ty nejlepší kousky, které doslova a do písmene obohatí vaši knihovnu! 

Sběratelská kolekce: Tento výtisk má číslo... ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Informace o Sběratelské kolekci Meander

Název: Sběratelská kolekce: Tento výtisk má číslo...
Autor: kolektiv
Rok vydání: 2021

Koupit Sběratelskou kolekci u nás

Další články

Recenze - obrázek

Edice Olomoučtí fotografové

Chcete-li udělat radost sobě nebo svým blízkým kvalitní publikací za přijatelnou cenu s trvalou hodnotou, doporučujeme publikace o olomouckých fotografech z nové edice … Celý článek

Recenze - obrázek

Fotografická art kniha Barbory Jelínkové Rozpomenutí s portréty Vilmy Cibulkové, …

Renomovaná fotografka Barbora Jelínková vydává pozoruhodnou fotografickou art knihu Rozpomenutí. Celý článek

Recenze - obrázek

Kniha jako bezpečná investice: Podívejte se na novou limitovanou edici Labyrint …

V poslední době nabírá na popularitě investování do knih, je to oblíbený celosvětový trend, který sebou přináší i kulturní nebo historický podtext. Tak se na to podíváme. … Celý článek

Recenze - obrázek

Evropan Adolf Loos. Nejen brněnské stopy

U příležitosti 150. výročí narození Adolfa Loose vydalo na sklonku roku 2020 Muzeum města Brna ve spolupráci s Fakultou výtvarných umění VUT v Brně reprezentativní publik … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama