Martin Stranka - Beautiful Accidents (sběratelská edice)

Autor: Česky2023neuveden

Vizuální zpověď fotografa Martina Stranky, který svým objektivem zvěčnil osobní nevyřčené příběhy. Tato 528 stránková sbírka vypráví fotografovu kariéru od samého počátku a zkoumá jeho umělecké vize v letech 2007 — 2023. Dvojjazyčná česko-anglická edice, Fine art hedvábný papír, dvě varianty, kniha obsahuje archivní tisk fotografie My Secret Eden nebo This is My Church uvnitř knihy.

3 900 
včetně dph
do týdne
Jazyk: Česky  Rok:   ID: b10085  Hmotnost: 5.30 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 528  Rozměr: 360x300  Nakladatel: neuveden
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - Martin Stranka - Beautiful Accidents (sběratelská edice), Martin Stranka

S doposud nezveřejněnými fotografiemi a jedinečnými texty od Martina Stranky toto signované vydání dokumentuje zásadní moment v umělcově kariéře. Společně tvoří tak vizuální mapu k vnitřnímu fungování jeho kreativní mysli, a dokonce umožňuje divákovi nahlédnout do celého fotografického procesu v podobě Behind The Scenes. Rozprava Martina Stranky o téměř dvou desetiletích setkání s uměním přináší důkaz síly vizuálního vyprávění. Autorova umělecká díla přesahující žánry vždy překračují tradiční narativní přístupy a stírají hranice mezi realitou a iluzí. Kniha Beautiful Accidents je prodchnuta nejen jeho osobní estetikou a vlastním jazykem, ale také společným kulturním dialogem a otiskem lidské existence. Limitované Collector's Edition vydání v pevné vazbě je doplněno podepsaným a číslovaným archivním tiskem.

Collector's Edition je dostupná ve dvou variantách: My Secret Eden titulka se signovaným archivním tiskem My Secret Eden (2022, varianta dívka) nebo This Is My Church titulka se signovaným archivním tiskem This Is My Church (2022, varianta chlapec) uvnitř knihy. Kniha je vydána u příležitosti retrospektivní výstavy Martin Stranka: Beautiful Accidents, která se koná od 4. listopadu 2023 do 28. ledna 2024 v muzeu moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislavě ve Slovenské republice.