Paměťovka Mendel

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisPamětní tisk ve v podobě bankovky („paměťovka“) G. J. Mendela je oficiálním produktem oslav 200. výročí jeho narození. Vydávají jej České dukáty ve sp…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
2 799
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr140 x 70
Vazbavolný tisk
Počet stran1

Bližší informace o knize "Paměťovka Mendel"

Pamětní tisk ve v podobě bankovky („paměťovka“) G. J. Mendela je oficiálním produktem oslav 200. výročí jeho narození. Vydávají jej České dukáty ve spolupráci se Společně, o.p.s., koordinátorem oslav, Státní tiskárnou cenin, s.p. a Tiskárnou Impéria. Paměťovka je vydána v celkové emisi 2 500 kusů. Emise je rozdělena do pěti sérií A,B,C,D,E po 500 ks. Paměťovka Mendel, autor Rudolf Cigánik.


Anotace knihy " Paměťovka Mendel, autor Rudolf Cigánik"

Autorem výtvarného návrhu, liniových kreseb a ocelorytiny portrétu Mendela je ak. mal. Rudolf Cigánik. Autorem digitálního zpracování je Stanislav Trokšiar.

Lícové straně dominuje portrét Gregora Johanna Mendela. Vědce, který je v zahraničí stavěn na roveň Charlesi Darwinovi a jehož profesní život je spojen s Brnem. Paměťovka pracuje s motivy podstatnými pro jeho život a průkopnickou práci. Tou je jeho studie Pokusy s rostlinnými hybridy z roku 1865, jejíž rukopis vlastní brněnské augustiniánské opatství. Část faksimile je na horní straně tisku.

Na rubu výrazně vystupuje do popředí bazilika Nanebevzetí P. Marie, součást brněnského augustiniánského opatství, která stojí na místě nejstaršího kostela na Starém Brně. Celý půdorys kláštera, v němž se J. G. Mendel roku 1843 stal novicem a později opatem, najdeme vlevo nahoře..
neuveden

Obsah knihy: Paměťovka Mendel

Paměťovka Mendel - examplesPaměťovka Mendel - examplesPaměťovka Mendel - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz