Nechte se uchvátit Karlem Čapkem a papírovými zázraky ze studia Porigami

Umění a design - obrázek Dosud nejsložitější kniha nakladatelství Teapot. Vyjde na podzim v limitovaném nákladu 100 kusů. Výtvarně dokonalá kniha zapadá do profilové edice Bonaventura a i tentokrát vyrazí dech.

foto k článkuKdo by někdy neslyšel o dystopickém románu-fejetonu Karla Čapka Továrna na absolutno? Kniha se nám v Teapotu odjakživa líbila, a tak jsme oslovili proslulou architektku, grafičku a výtvarnici Terezu Hradilkovou ze studia Porigami, aby pro nás přišla s vlastním konceptem. V knize vycítila environmentální téma odpadu a nadprodukce zboží, které se hromadí v přeplněných přístavech a nemá je kdo odvézt – nepřipomíná to něco z naší současnosti?

foto k článkuPro knihu, při které je každý jeden kus ručně autorkou výtvarně zpracováván (celkem jich bude sto kusů), připravila tato kouzelnice s papírem jeden ústřední objekt, antropomorfně pojatý Čapkův karburátor, a deset originálních ručních tisků, z nichž každý je jiný, doprovozených papírovými prostřihy. A abychom nezapomněli, nad mimořádně kvalitní textovou redakcí dohlížel vědecký kolektiv Ústavu české literatury Akademie věd ČR.


Kniha vyjde na podzim 2022 a již nyní si ji můžete za zvýhodněnou cenu rezervovat přímo u nakladatele na www.teapot.cz nebo na www.iumeni.cz

O knize Továrna na absolutno

Šestý svazek bibliofilské edice Bonaventura.
Deseti barevnými ručními tisky z vyšky kombinovanými s papírovými výřezy a papírovým objektem vypravila a ve svém studiu vytiskla Tereza Hradilková.
Koncept navrhla a písmem Crabath a Jaroslav z písmolijny Suitcase Type Foundry ve svém studiu vysázela Johana Kratochvílová.

Na základě edice Rudolfa Skřečka (1982) s přihlédnutím k druhému (1925) a třetímu (1926) vydání do současné pravopisné normy po textové redakci připravil kolektiv Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., Blanka Hemelíkova a Klára Kudlová (první kolace) a Sára Valová (druhá kolace).
Doslov napsala Klára Kudlová.
Ediční poznámku napsala Sára Valová.
Texty vytiskla digitální technikou tiskárna INDIGOPRINT s. r. o.
Knihařsky zpracoval Jan Kotulán z ateliéru Daruma Praha.

foto k článku100 číslovanych a signovaných výtisků bylo vytištěno na italském prémiovém papíru Materica a Sirio Pearl z papírny Fedrigoni. Všechny použité papíry pocházejí z environmentálně citlivého a kontrolovaného lesního hospodářství, provozovaného trvale udržitelným způsobem, zachovávajícím biodiverzitu, produktivitu i ekologické procesy lesa a beroucím ohledy na sociální zájmy místních komunit. Papíry neobsahují chlór.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Nechte se uchvátit Karlem Čapkem a papírovými… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Vladimir Klein- Sklo/Glass