Továrna na absolutno

Autor: Česky2022Teapot

Dosud nejsložitější kniha nakladatelství Teapot. V limitovaném nákladu 100 číslovanych a signovaných výtisků bylo vytištěno na italském prémiovém papíru Materica a Sirio Pearl z papírny Fedrigoni. Šestý svazek bibliofilské edice Bonaventura. Deseti barevnými ručními tisky z vyšky kombinovanými s papírovými výřezy a papírovým objektem vypravila a ve svém studiu vytiskla Tereza Hradilková.

39 990 
včetně dph
skladem
Název: Továrna na absolutno  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00860  Hmotnost: 2.50 kg  Vazba: ruční  Počet stran: xx  Rozměr: 305 x 280 mm  Nakladatel: Teapot
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Továrna na absolutno, Karel Čapek, Tereza Hradilková (Porigami)

Kdo by někdy neslyšel o dystopickém románu-fejetonu Karla Čapka Továrna na absolutno? Kniha se nám v Teapotu odjakživa líbila, a tak jsme oslovili proslulou architektku, grafičku a výtvarnici Terezu Hradilkovou ze studia Porigami, aby pro nás přišla s vlastním konceptem. V knize vycítila environmentální téma odpadu a nadprodukce zboží, které se hromadí v přeplněných přístavech a nemá je kdo odvézt – nepřipomíná to něco z naší současnosti?

Pro knihu, při které je každý jeden kus ručně autorkou výtvarně zpracováván (celkem jich je sto kusů), připravila tato kouzelnice s papírem jeden ústřední objekt, antropomorfně pojatý Čapkův karburátor, a deset originálních ručních tisků, z nichž každý je jiný, doprovozených papírovými prostřihy. A abychom nezapomněli, nad mimořádně kvalitní textovou redakcí dohlížel vědecký kolektiv Ústavu české literatury Akademie věd ČR.

Dva uspechy v ankete Nejkrasnejsi ceska kniha roku 2022:
1. misto ceny za vynikajici polygrafické zpracovani
3. misto v kategorii bibliofilie a autorské prace

Továrna na absolutno