Krotitel šneků

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisKrotitel šneků je výborem z mikrokomedií francouzského humoristy Pierra Henri Camiho, vrstevníka básníka Jacquese Préverta nebo Charlieho Chaplina, je…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
8 490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTeapot
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr220x180 mm
Vazbavázaná v plátně
Počet stran65

Bližší informace o knize "Krotitel šneků"

Krotitel šneků je výborem z mikrokomedií francouzského humoristy Pierra Henri Camiho, vrstevníka básníka Jacquese Préverta nebo Charlieho Chaplina, jehož tvorba spadá do první poloviny 20. století. V limitovaném nákladu 150 kusů Krotitel šneků, autor Henri Cami, Jiří Slíva.


Anotace knihy " Krotitel šneků, autor Henri Cami, Jiří Slíva"

Právě Chaplin nazval Camiho titulem “le plus grand humoriste in the world.” Svou kariéru humoristy začal vydáváním pravidelného bulletinu, zabývajícího se pohřebnictvím, Le Petit Corbillard illustré. Je autorem obrovského množství mikrokomedií, skečů, básní a ilustrací, je jedním ze zakladatelů společnosti francouzských spisovatelů a humoristů, Akademie humoru. Ve svých dílech vytvořil postavu Šoufka-Houbese, která je parodickou verzí slavného detektiva Sherlocka Holmese, tato postava se objevuje v mnoha jeho skečích i románech a ve francouzském prostředí je podobně slavná jako například náš dobrý voják Švejk. V Čechách je Cami známý především díky úspěšné inscenaci režiséra Jana Borny, Kabaret Vian – Cami, která v celkem 199ti reprízách vyprodala pražské Divadlo v Dlouhé.
Ediční řada TEACUP.
Krotitel šneků vychází jako první kniha nové ediční řady Teacup, která nabízí méně závažné tituly domácí i cizí provenience všímající si veselejších stránek lidského bytí..
Teapot


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz