Prozíravý tarot

Autor: Česky2021Teapot

Jako druhý titul edice teacup přinášíme nádherný autorský soubor výjimečně talentované Evy Havlové (nyní Vysoká škola pro grafiku a knižní umění Lipsko). V limitovaném nákladu 150 kusů.

4 990 
včetně dph
skladem
Název: Prozíravý tarot  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00756  Hmotnost: 1.40 kg  Vazba: ruční vazba, speciální ochranná kazeta  Počet stran: 59 + 23 karet  Rozměr: 90x150 cm  Nakladatel: Teapot
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Prozíravý tarot, Eva Havlová

Titul vznikl ve dvou vyhotoveních jako závěrečná práce na pražské Hellichovce a ihned získal druhé místo v anketě Nejkrásnější česká kniha roku 2019 za studentskou práci. Ve spolupráci s VOŠ grafickou a SPŠ grafickou v Hellichově ulici jsme se rozhodli jediný autorský tisk vydat jako řádnou bibliofilii v nákladu 150 kusů. Signovaný soubor tvoří ručně vázaná výkladová knížka o 59 stranách spolu s celkem až 23 autorskými linoryty velkého karetního formátu 9 x 15 cm. Z nich tvoří 22 karet tarotovou velkou arkánu a představuje originální autorské vyrovnání se s tradičním výtvarným námětem. Soubor se prodává v luxusní ochranné kazetě a s jednou volnou autorskou grafikou, kterou je možné vyjmout a vystavit.

Koncepci navrhla a písmem Týfa vysázela Eva Havlová. Závěrečnou práci vedla Kateřina Kozlíková.

Linoryty vytiskl Pavel Hora na Vyšší odborné škole grafické a Střední průmyslové škole grafické, Praha 1, Hellichova 22.

Texty vytiskla digitální technikou tiskárna Indigoprint.

Knihařsky zpracoval a ochrannou kazetu vyrobil Jan Kotulán z ateliéru Daruma Praha.
150 číslovaných a signovaných výtisků knihy spolu se souborem linorytů tištěno na papírech Munken Pure. Všechny použité papíry pocházejí z environmentálně citlivého a kontrolovaného lesního hospodářství, provozovaného trvale udržitelným způsobem, zachovávajícím biodiverzitu, produktivitu i ekologické procesy lesa a beroucím ohledy na sociální zájmy místních komunit. Papíry neobsahují chlór.

Prozíravý tarot