Franz Kafka - Proměna

Autor: Česky2016Teapot

Unikátní vydání novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu připravilo nakladatelství Teapot na podzim pro všechny čtenáře i milovníky krásných knih a umění. Jedinečný umělecký skvost s originálními litografiemi Petra Nikla. 150 číslovaných a signovaných výtisků vázaných v plátně.

46 900 
včetně dph
skladem
Název: Franz Kafka - Proměna  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00326  Hmotnost: 1.16 kg  Vazba: vázaná v plátně  Počet stran: 120  Rozměr: 305 x 280 mm  Nakladatel: Teapot
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Franz Kafka - Proměna, Franz Kafka, Petr Nikl

Bibliofilie je vydána v omezeném počtu 150 číslovaných a signovaných ručně vázaných výtisků. Z německého originálu Die Verwandlung vydaného nakladatelstvím Kurt Wolff Verlag (Lipsko, 1916) přeložili v roce 1929 Pater Ludvík Vrána a František Pastor. Tohoto překladu vydání druhé.


Z německého originálu Die Verwandlung vydaného nakladatelstvím Kurt Wolff Verlag (Lipsko, 1916) přeložili v roce 1929 Pater Ludvík Vrána a František Pastor. Tohoto překladu vydání druhé.


O knize:

,,KDYŽ ŘEHOŘ SAMSA JEDNOHO JITRA procitl z neklidných snů, shledal, že se v lůžku proměnil v jakýsi obludný hmyz. Ležel na svém pancéřově tvrdém hřbetě, a pozdvihl-li poněkud hlavu, viděl své hnědé, klenuté břicho, rozdělené tuhými oblouky, na jehož vrchu se jen stěží držela ložní pokrývka, hrozíc, že se docela sesmykne. Jeho četné, u přirovnání k ostatnímu objemu žalostně tenké nohy mihaly se mu bezmocně před očima.“

Známý příběh proměny příručího Řehoře Samsy v brouka doplňují celkem čtyři litografie předního českého výtvarníka Petra Nikla, které zachycují hrdinovu postupnou metamorfózu zachycením proměny očí, které se na čtenáře dívají po celou dobu příběhu.

O tvůrcích:
Odpovědný redaktorr: Lukáš Novosad
Koncepce, typografie a výtvarná redakce Johana Kratochvílová, Studio signatura.cz tištěných na papírech Splendorgel a s přebalem z papíru Materica italské papírny Fedrigoni. Užitý font textu Týfa Antikva.
Tisk litografií: Petr Korbelář
Tisk textů: iDigitisk s. r. o.
Digitální výsek: Proficut.cz
Vazba: knihařský ateliér Daruma Praha
Finalizace: studio signatura.cz

Franz Kafka - Proměna