Franz Kafka - Proměna

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisUnikátní vydání novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu připravilo nakladatelství Teapot na podzim pro všechny čtenáře i milovníky kr…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
42 900
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTeapot
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.16 Kg
Rozměr305 x 280 mm
Vazbavázaná v plátně
Počet stran120

Bližší informace o knize "Franz Kafka - Proměna"

Unikátní vydání novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu připravilo nakladatelství Teapot na podzim pro všechny čtenáře i milovníky krásných knih a umění. Jedinečný umělecký skvost s originálními litografiemi Petra Nikla Franz Kafka - Proměna, autor Franz Kafka, Petr Nikl.


Anotace knihy " Franz Kafka - Proměna, autor Franz Kafka, Petr Nikl"

Bibliofilie je vydána v omezeném počtu 150 číslovaných a signovaných ručně vázaných výtisků. Z německého originálu Die Verwandlung vydaného nakladatelstvím Kurt Wolff Verlag (Lipsko, 1916) přeložili v roce 1929 Pater Ludvík Vrána a František Pastor. Tohoto překladu vydání druhé.

Z německého originálu Die Verwandlung vydaného nakladatelstvím Kurt Wolff Verlag (Lipsko, 1916) přeložili v roce 1929 Pater Ludvík Vrána a František Pastor. Tohoto překladu vydání druhé.

O knize:
,,KDYŽ ŘEHOŘ SAMSA JEDNOHO JITRA procitl z neklidných snů, shledal, že se v lůžku proměnil v jakýsi obludný hmyz. Ležel na svém pancéřově tvrdém hřbetě, a pozdvihl-li poněkud hlavu, viděl své hnědé, klenuté břicho, rozdělené tuhými oblouky, na jehož vrchu se jen stěží držela ložní pokrývka, hrozíc, že se docela sesmykne. Jeho četné, u přirovnání k ostatnímu objemu žalostně tenké nohy mihaly se mu bezmocně před očima.“

Známý příběh proměny příručího Řehoře Samsy v brouka doplňují celkem čtyři litografie předního českého výtvarníka Petra Nikla, které zachycují hrdinovu postupnou metamorfózu zachycením proměny očí, které se na čtenáře dívají po celou dobu příběhu.

O tvůrcích:
Odpovědný redaktor: Lukáš Novosad
Koncepce, typografie a výtvarná redakce Johana Kratochvílová, Studio signatura.cz 150 číslovaných a signovaných výtisků vázaných v plátně tištěných na papírech Splendorgel a s přebalem z papíru Materica italské papírny Fedrigoni. Užitý font textu Týfa Antikva.
Tisk litografií: Petr Korbelář
Tisk textů: iDigitisk s. r. o.
Digitální výsek: Proficut.cz
Vazba: knihařský ateliér Daruma Praha
Finalizace: studio signatura.cz.
Teapot

Obsah knihy: Franz Kafka - Proměna

Franz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examplesFranz Kafka - Proměna - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz