S doktorem Rackem v Raketě kolem světa

Recenze - obrázek Víte, za jak dlouho se dá uskutečnit cesta kolem světa? Myslíte, že za 80 dní? Kdepak. S Doktorem Rackem to zvládneze už za 31 písmen!

A mimo dobrodružné a vtipné momenty z cest Vás dokonce naučí celou abecedu. A aby byla dobrodružná cesta za písmenky a jejich příběhy ještě dobrodružnější, bude nejlepší, když si k tomu malý čtenář nebo posluchač vyrobí vlastní, nejlépe létací dopravní prostředek, ideálně rovnou raketu. Postup je docela snadný.


Potřebovat budete:

foto k článku 1. Ruličku z toaletního papíru. Pokud nemáte zrovna volnou, použijte přebytečný materiál a udělejte z mladšího sourozence mumii, a máte ji.
2. Lepící pásku, nejlépe textilní stříbrnou. Tu také využijete i jinak.
3. Špejle na trysky.
4. Tvrdý papír na špičku a křídla. Barevný nebo si ho pomalujte.
5. Pilota - papírového, plastového, dřevěného..
a pak už se fantazii meze nekladou...


Workshop s Raketou

foto k článkuNěkteří z nás měli, (a možná ještě při troše štěstí i budou mít) to štěstí, že si raketu vyrobili přímo s autory knihy, Lukášem Urbánkem a Miladou Rezkovou. Třeba 20.10. v Moravské galerii v Brně vytvářeli létací rakety asi s dvacítkou dětí, které si pak, tedy místo procvičování abecedy, mohli s nimi rovnou zazávodit.
Navíc součástí workshopu byla, a ještě do 6.11.2016 bude, výstava ilustrací nejenom Lukáše Urbánka, ale i dalších autorů časopisu Raketa. Náhoda? Kdepak.
Raketa i Racek mají kromě počátečních písmenek (v nové knize najdeš na straně R) společného jmenovatele, Joachima Dvořáka - majitele nakladatelství Labyrint (mrkni na stranu L), které vydává mnoho další úžasných knih, nejenom pro děti malé, větší, dospívající, ale i dospělé (www.labyrint.net).

A co dodat?

Trocha oficialit nikdy neškodí.... a kdo popíše knihu lépe než ten, kdo ji přeci napsal?

Doktor Racek sedá do rakety a vydává se na cestu kolem zeměkoule. Navštěvuje různé kouty světa a děti se při tom učí písmena. Kniha jako gejzír nápadů vedle hravé formy obsahuje i vzdělávací prvky. Básničky, komiksy, koláže, krátké pohádky, hry, otázky a úkoly. Pro všechny děti a jejich skvělé rodiče. Nikdo se nebude ani vteřinu nudit! Kdo ukradl Rackovi gumáky? Co jsou šle? A kam šly? Znají na Kubě koprovku? Jak veliký bonbon se vejde do krokodýla? Co trápí Eskymáka v Egyptě? V téhle knížce je všechno – celá abeceda, kus světa, raketa, legrační příběhy a dobrodružství známého cestovatele.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

A slovy čtenáře – uživatele

Zkrátka a stručně, je to bezva kniha, s vtipnými ilustracemi, ještě vtipnějšími texty, lehkými i těžšími úkoly, komiksovými příběhy, které ve vás vzbudí chuť cestovat.
Pro ty, co ještě neumí číst to je velká Výzva, i když na straně V je jen neposlušná vývrtka.
Dokonce můžete klidně číst knihu i dětem před spaním, ale musíte si pak vyčlenit delší čas na uspávání. Tak hodně zábavy!

Autor: Jana Chládková, iUmeni.cz

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: DOKTOR RACEK - CESTA KOLEM SVĚTA ZA 31 PÍSMEN
Autor: Milada Rezková & Lukáš Urbánek
Rok vydání: 2016

Koupit tuto knihu u nás

S doktorem Rackem v Raketě kolem světa - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Art Plus

Knižní akce

Ze staré Prahy
Ze staré Prahy
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného
TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného
Karel Vysušil – Barvy světa
Karel Vysušil – Barvy světa

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Quast. Křehký základ imaginace

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder