České šperky Daniely Komatović mají světové ocenění

Umění a design - obrázek Daniela Komatović zazářila ve městě módy a designu v Miláně svou kolekcí zlatých unikátních šperků s drahými kameny

Toto ocenění v historii soutěže, v této kategorii, doposud nikdo z českých designérů nezískal.

 

foto k článkuDo soutěže, která je asi nejvýznamnější mezinárodní soutěží hodnotící design a umění, pozvali sami organizátoři nadšení její tvorbou, kterou zaznamenali na londýnském serveru "Not Just A Label" sdružující designéry z celého světa.

 

foto k článkuA Design Award & Competition je mezinárodní soutěž se sídlem v Miláně sestavená ze 173 členů poroty, mezi kterými nechybějí profesoři z akademií, světově uznávaní designeři a umělci, obchodníci a novináři z celého světa. Zhruba z 20.000 přihlášených účastníků do užšího kruhu postoupí okolo 9.000 designérů, kteří soutěží v 97 kategoriích z oblasti umění a designu. Jednou ze soutěžních kategorií je také "šperky, hodinky a brýle".foto k článkufoto k článkufoto k článku

 

foto k článkuSamotné předávání ocenění se odehrálo na zámku Villa Olmo na krásném jezeře Como v Itálii, kterého se zúčastnilo 700 lidí a kde si autorka osobně ocenění převzala. Všechny oceněné práce jsou vystaveny na zámku Ex-Chiesa Di San Francesco.
   

Daniela Komatović

foto k článkuNarodila se v Praze, kde také vystudovala grafický design na SUPŠ. Do Bělehradu se přestěhovala spolu s manžele (Srbem) před 9 lety. Momentálně se věnuje především navrhování šperku, makro fotografii (foti sve sperky), grafickému designu a malířství.
foto k článku“Maluji předevsím děti, se kterými se občas dostávám do styku během své charitativní činnosti a rodinné portréty pro přátele. „ Jedná se o olejomalby na plátna větsích rozměrů, cca 1 - 2 m. Malbu obrazu miluje a ráda by se jí jednou věnovala na full-time, ale bohužel má na ni momentálně nejméně času. Šperky, které již za krátkou dobu stačily ozdobit i znamé osobnosti z veřejného života a diplomatických kruhů, začala navrhovat zhruba řred 2 lety. Jedná se o zlaté šperky s diamanty, drahými kameny a perlami.

 

Více toho můžete sami shlédnout na: www.danielakomatovic.com

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

České šperky Daniely Komatović mají světové o… - www.iUmeni.cz

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Kapesní panoptikum s.r.o.

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder