Staň se tvůrcem limitované art tuby pro rum Don Papa

Umění a design - obrázek Po Filipínách a Francii přichází značka Don Papa, známá svým výrazným výtvarným pojetím, s uměleckou soutěží poprvé do České republiky. Hlavní cenou pro vítězného autora je měsíční umělecká rezidence na Filipínách a možnost stát se tvůrce limitované art tuby této filipínské značky.

Značka Don Papa získala řadu ocenění za design svých obalů, včetně dvojnásobného zlatého umístění na prestižní soutěži San Francisco Wine and Spirits Competition. Přirozené spojení značky s uměním a designem bylo inspirací k vyhlášení umělecké soutěže.

foto k článkuInspirací pro výtvarné zpracování je místo původu rumu Don Papa – krajina, flóra a fauna ostrova Negros ve filipínském soustroví. Úkolem pro soutěžící bude výtvarně zachytit filipínský svět jako realitu či jako sen, nebo obojí. Namíchat realitu s mýtickými či magickými prvky, reálné se snovým, a nabídnout vlastní pojetí vzrušujícího světa džungle a jejích rostlinných či živočišných druhů. Soutěžní umělecká díla by současně měla čerpat ze stávajícího designu etiket a tub Don Papa Rum.

Výherce vybere odborná porota ve složení: Petr Hájek, umělecký ředitel The Chemistry Gallery, Eliška Podzimková, multimediální umělkyně, a zástupce společnosti Bleeding Heart Rum Company.

foto k článkuŽivočichové a rostliny na filipínském ostrově se staly inspirací i pro Elišku Podzimkovou, multimediální umělkyni, která pro značku Don Papa jednu z originálních limitovaných art tub navrhla. Do svých děl zapojuje rozšířenou realitu, vyobrazená zvířata je tak možné rozpohybovat pomocí aplikace Artivive. Její pohyblivé obrazy znají možná čtenáři a milovníci umění třeba z Malého Prince, kterého výtvarně ztvárnila a jehož putovní výstava bude k vidění od poloviny listopadu třeba v Moravském zemském muzeu v Brně.

Propozice a podrobnosti k soutěži naleznete na stránkách Don Papa Art v Propozicích soutěže ZDE

Důležité termíny soutěže:
Online přihlášení soutěžících: do 15.11.2022
Elektronické odevzdání soutěžních děl: do 15. 12.2022
Setkání odborné poroty: leden 2023
Finálová výstava a vyhlášení vítěze : leden/únor 2023 - Art Prague Sculpture

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Don Papa Art Competition
Odměna: Měsíční umělecká rezidence Filipínách a možnost stát se tvůrcem limitované art tuby rumu Don Papa
Online přihlášení soutěžících: do 15.11.2022
Více na www.donpapaart.cz /

Staň se tvůrcem limitované art tuby pro rum D… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Art Plus

Knižní akce

Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Návod k obsluze vesmírné lodi Země

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder