Czech Art Path - projekt zaměřený na mapování a propagaci současné umělecké scény v Česku

Umění a design - obrázek

Czech Art Path, projekt zaměřený na mapování a propagaci současné umělecké scény v Česku, byl spuštěn už koncem minulého roku česko-americkým start-upem ARV.

Nyní, po roce fungování, nabízí projekt rozhovory s více než 60 současnými umělci v češtině i angličtině, a pracuje s desítkami dalších na jejich zapojení. ARV nyní připravuje spolupráce s galeriemi a dalšími kulturními institucemi.

Umělci, kteří se účastní projektu Czech Art Path , reprezentují všech 14 krajů, s největším zastoupení v Zlínském a Moravskoslezském kraji a Praze. Kromě toho Czech Art Path umožňuje znázornit širokou škálu uměleckých forem přítomných na české scéně: od malby včetně graffiti či street artu, přes grafiku a design, objekt, instalaci a sochu, až po fotokoláž, animaci a moderní pojetí české sklářské tradice.

foto k článkuCzech Art Path je ve snaze o popularizaci a zpřístupnění (tuzemského) umění zaměřen i na historii českého umění či individuální perspektivy a přístupy, které jednotliví umělci zaujímají. Například na otázku “Existuje umělecké dílo, které považujete za symbol českého národa?” obvykle padají odpovědi jako Sv. Václav na Václavském náměstí, opona Národního divadla, obrácený kůň Davida Černého, knihy o Švejkovi, nebo klasický český pivní půllitr.

Czech Art Path je už nyní přehlídkou některých z nejnápaditějších a nejoriginálnějších talentů, které současná česká scéna nabízí. Cílem projektu je ale vytvořit prostor, který bude české umění reprezentovat v plné šíři, proto tým ARV vyzývá současné umělce k účasti, která umožní reprezentovat českou scénu doma i v zahraničí tak, jak si zaslouží.

Czech Art Path - projekt zaměřený na mapování a propagaci současné umělecké scény v Česku ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Umění a design - obrázek

AVU startuje nový podcast PO AVU

aneb co jste se na škole neučili, ale v umělecké praxi zaručeně potkáte Celý článek

Umění a design - obrázek

Vyšel první díl podcastu Zkoušky, vazby, bubliny od platformy UMA Audioguide

Koncem prosince 2022 vyšel první ze tří dílů podcastové minisérie Zkoušky, vazby, bubliny zaměřené na studium, výstavní scénu a reflexi umění. Posluchačům postupně předst … Celý článek

Umění a design - obrázek

Staň se tvůrcem limitované art tuby pro rum Don Papa

Po Filipínách a Francii přichází značka Don Papa, známá svým výrazným výtvarným pojetím, s uměleckou soutěží poprvé do České republiky. Hlavní cenou pro vítězného autora … Celý článek

Umění a design - obrázek

Z ateliéru Kristyny Tůmové, alias CHUCKY

Nenápadný rohový dům v nenápadné čtvrti na okraji Brna ukrývá ve svých útrobách hotové poklady. Zde totiž tvoří svá díla, už od prvního pohledu sympatická, výtvarnice a k … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek - zahradní aukce 6.6.2024 - imgReklama