Czech Art Path - projekt zaměřený na mapování a propagaci současné umělecké scény v Česku

Umění a design - obrázek Czech Art Path, projekt zaměřený na mapování a propagaci současné umělecké scény v Česku, byl spuštěn už koncem minulého roku česko-americkým start-upem ARV.

Nyní, po roce fungování, nabízí projekt rozhovory s více než 60 současnými umělci v češtině i angličtině, a pracuje s desítkami dalších na jejich zapojení. ARV nyní připravuje spolupráce s galeriemi a dalšími kulturními institucemi.

Umělci, kteří se účastní projektu Czech Art Path , reprezentují všech 14 krajů, s největším zastoupení v Zlínském a Moravskoslezském kraji a Praze. Kromě toho Czech Art Path umožňuje znázornit širokou škálu uměleckých forem přítomných na české scéně: od malby včetně graffiti či street artu, přes grafiku a design, objekt, instalaci a sochu, až po fotokoláž, animaci a moderní pojetí české sklářské tradice.

foto k článkuCzech Art Path je ve snaze o popularizaci a zpřístupnění (tuzemského) umění zaměřen i na historii českého umění či individuální perspektivy a přístupy, které jednotliví umělci zaujímají. Například na otázku “Existuje umělecké dílo, které považujete za symbol českého národa?” obvykle padají odpovědi jako Sv. Václav na Václavském náměstí, opona Národního divadla, obrácený kůň Davida Černého, knihy o Švejkovi, nebo klasický český pivní půllitr.

Czech Art Path je už nyní přehlídkou některých z nejnápaditějších a nejoriginálnějších talentů, které současná česká scéna nabízí. Cílem projektu je ale vytvořit prostor, který bude české umění reprezentovat v plné šíři, proto tým ARV vyzývá současné umělce k účasti, která umožní reprezentovat českou scénu doma i v zahraničí tak, jak si zaslouží.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Czech Art Path - projekt zaměřený na mapován… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Stavebnice