Vyšel první díl podcastu Zkoušky, vazby, bubliny od platformy UMA Audioguide

Umění a design - obrázek Koncem prosince 2022 vyšel první ze tří dílů podcastové minisérie Zkoušky, vazby, bubliny zaměřené na studium, výstavní scénu a reflexi umění. Posluchačům postupně představí cestu začínajícího umělce od přijímacích zkoušek až k samostatným výstavám a oceněním.

Podcast mapuje témata nejmladší generace prostřednictvím experimentálního formátu audio-výzkumu. Zahrnuje více než 30 rozhovorů s aktéry z prostředí české umělecké scény. Dotýká se problému vztahů na vysokých uměleckých školách, debat o statusu umělců, jejich obživě a postavení ve společnosti. Všímá si otázky, zda je vhodné v umění soutěžit, jakým způsobem jej hodnotit a nabízí různé pohledy na umělecké trendy. Namísto detailní analýzy jednoho problému se do tohoto terénu pouští se zaujetím a s touhou otevřít co nejvíce bublin a dotknout se celé škály témat. A stejně jako svět umění funguje na základě vazeb, i autorky zde využívají svoji síť kontaktů, kamarádů, spolupracovníků a známých.

Podcastem provádí historičky a teoretičky umění Anežka Kořínková a Tereza Havelková, které jsou také autorkami rozhovorů. Dramaturgickou spolupráci zajišťuje Ludmila Zapadlík Homutová a sound design vytváří Ester Grohová.

Jedná se o první vydání podcastu pod záštitou projektu UMA Audioguide, který dlouhodobě mapuje současnou českou uměleckou scénu prostřednictvím rozhovorů s umělci a kurátory. Série Zkoušky, vazby, bubliny bude dostupná na platformách Soundcloud a Spotify. Druhý díl série vyjde na konci prosince 2022 a třetí během ledna 2023.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

iniproject.org/uma
soundcloud.com/uma-you-make-art
open.spotify.com/show/7h0jiOdOiZRaqS3QJ9cuZi

Vyšel první díl podcastu Zkoušky, vazby, bubl… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

La Inthonkaew - kesby 2019 - 2019