Nástěnný kalendář výtvarnice Vlasty Švejdové pomáhá Světlušce

Umění a design - obrázek Zakoupením nástěnného kalendáře s krásnými ilustracemi Vlasty Švejdové pomůžete přispět do sbírky Světluška.

Co je Světluška? Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. Pomáhá dětem a dospělým s těžkým zdrakovým postižením.

Autorkou tohoto kalendáře, již devátého v řadě pro Světlušku, je letos právě brněnská ilustrátorka a autorka kresleného humoru paní Vlasta Švejdová. Tato velmi milá dáma se krom jiného věnuje i charitě. Již několik let spolupracuje s brněnskou agenturou Antipol a spolu s ní připravila tento kalendář na pomoc Světlušce.
Kvalitu papíru a tisk kalendáře od počátku garantuje společnost Model Obaly, největší výrobce lepenkových obalů v České republice a generální partner kalendáře.

Tyto velkoformátové kalednáře se staly za dobu své existence vyhledávaným sběratelským artiklem. V minulých letech tak již vyšel kalendář s obrazy Marie Plotěné, Alois Mikulka, František Tichý a další.

Kalendář můžete zakoupit u vybraných prodejců Knihkupectví Kanzelsberger na celém území ČR, Neoluxor Praha, ACADEMIA Praha, Knihkupectví Barvič a Novotný Brno, Galerie Hřebíček, Knihkupectví Otava v Jihlavě, Západočeská galerie V Plzni. Na internetu pak na www.iumeni.cz. Firemní objednávky zařídíte na www.antipol.cz.

O Nadačním fondu Českého rozhlasu

foto k článkuFond byl zřízen zakládací listinou ve formě notářského zápisu dne 22. 11. 2000. Vznikl zápisem do nadačního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl N, vložka 371 dne 15. 12. 2000.

Účelem fondu je:
podpora rozvoje kultury a všech forem umění, zvláště mladé talentované umělce ze sociálně slabých rodin či jinak handicapované, podpora rozvoje a rozšiřování vzdělávání, zejména modelových a průkopnických projektů a aktivit volného času zaměřených na děti a mládež, podpora v oblasti sociální a zdravotní, poskytování charitativní a humanitární pomoci.
Stěžejním projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu je Světluška. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 66 000 dobrovolníků a miliony dárců. Připojte se také.

Vlasta Švejdová

foto k článkuNarodila jsem se 22.7.1946 v Brně. Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu/ 1960-1964/ obor drobný umělecký průmysl-loutkářství a hračky u prof. Karla Langra.

Na počátku své umělecké dráhy jsem se věnovala novinové ilustraci a především psaní krátkých příběhů a pohádek, které jsem ilustrovala./ Rovnost/.Byla jsem plná humoru a velice rychle jsem se stala kmenovou autorkou časopisu DIKOBRAZ.

foto k článkuV osmdesátých letech jsem spolupracovala s Filmovým studiem Barandov a vytvořila 7 kreslených filmů. Film Matka? získal první cenu na filmovém festivalu Červeného kříže a Červeného půlměsíce ve Varně roku 1983. Pro Zlínské filmové studio jsem vytvořila film „O křečkovi.“ V devadesátých letech jsem pro televizi v Brně se stala výtvarnicí pro pohádku O bojácném Floriánkovi.

Napsala a nakreslila jsem dvě knížky pro děti: „Kaštánek“ a „Na hradě už nestraší.“ Ilustrovala jsem 100 knížek převážně pro děti. Bylo mi ctí ilustrovat mnoho učebnic. Také radostí pro mne bylo ilustrovat CD pro gramofonové závody, bylo to 35 titulů.
V současné době se věnuji převážně olejomalbě a perokresbě. Tato tvorba je určená spíše dospělým. Ale pro děti, díky Bohu stále je nějaká hezká kniha přichystaná . Jsem nositelkou ceny Pohádkový zvoneček.
Mám dvě dcery dva syny, pět vnuček a jednoho vnoučka a jednu pravnučku.

Zdroj: www.rozhlas.cz/svetluska/kalendar/
www.vlastasvejdova.cz/

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Kalendář pro Světlušku
Autor: Vlasta Švejdová
Rok vydání: 2016

Koupit tuto knihu u nás

Nástěnný kalendář výtvarnice Vlasty Švejdové … - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Radka Bodzewicz - Božská komedie