Zažít Pragovku Jinak - ozvěny prostoru a fragmenty ze zahraničí

Události - obrázek Program Pragovka Gallery se v rámci akce Zažít město jinak letos zaměří kromě otevření nových výstav na výtvarné workshopy, komentované prohlídky, venkovní intervence zahraničních rezidentů a jak jinak než komunitní aktivity jako swap, grilovačka, ale i možnost se vyřádit na místní legální stěně.

Sdílet prostor Pragovky a veškeré aktivity mohou návštěvníci v sobotu 18.9. od 10:00 až do pozdních večerních hodin. Díky výzkumně - uměleckému projektu „Ozvěna prostoru “ ožije bývalá jídelna areálu a v rámci venkovní instalace bude k vidění také architektonická část autonomní zóny z periferie Vídně.

foto k článkuPestrý program umožní návštěvníkům zapojit se do otevřené malířské zóny i po domluvě si zrealizovat vlastní návrh na legální stěně Pragovky, namíchat si drink či se je n přijít podívat na řadu uměleckých intervencí, vernisáž čtyř výstav a tří výstupů zahraničních intervencí s bohatým hudebním programem a VJingem. V součtu aktivit nebude chybět ani divadelní představení s názvem CUBE. V rámci vernisáží na Zažít Pragovku Jinak budou slavnostně otevřeny nové výstavy z bloku Výstupy intimity, zahrnující Obyčejné myšlenky Eliáše Dolejšího nad kvadraturou kruhu, Matné plány hrdinských činů Alessandry Svatek, ale také prezentaci v Praze téměř neznámého ateliéru Ostravské univerzity Socha 2 s názvem REGENERACE.

Poslední výstava bloku s názvem Tide of softness se prostřednictvím kolektivu autorů pokusí zpracovat téma udržitelného životního stylu. Program vyvrcholí vystoupením hudební umělkyně Fae Bestia a VJ v podání kolektivu sdruženého kolem hudebníka Cyrila Kaplana a chybět nebude ani performance.
foto k článku„Pro specifické prostranství areálu Pragovka Art District vzniká nová akce pod názvem Pojízdný BUFFet. Jedna z dalších mých akcí, při kterých neobčerstvuji jen oči diváka, a v tomto případě se může i posílit malým naservírovanými jednohubkami,“ přibližuje další bod programu performerka ka3ka3. Skrze taneční představení CUBE budou návštěvníci moct nahlédnout na krychli jako symbol lidského konstruktu a prozkoumat reakce naší mysli.

Společným jmenovatelem akcí i intervencí je site specific přístup i citlivost pro areál Pragovky a jeho uměleckou minulost či současnost. V projektu izraelské umělkyně Bar Dvir Raharim se přemění vstup galerie v organicky pojatou strukturu. Z pohledu budoucnosti i minulosti Pragovky se k divákům obrátí v rámci performance česko-francouzská umělkyně Catherine Radosa, která skrze rituál večeře přiblíží svůj pohled divákům. Rakouský umělec Reinhold Zisser představí ve venkovních prostorách umělecky trasformovaný fragment projektu Notgalerie, který na okraji Vídně ztělesňoval řadu let enklávu umělecké svobody.

foto k článkuSpojení venkovních aktivit společně s interiérem galerie doplní program pro děti nebo komunitní aktivity - jeden z workshopů umožní tvorbu graffiti naproti zdejší legální stěně, v kavárně si návštěvníci budou, zcela v duchu tématu letošního Zažít město jinak, jímž je “Návod k sestavení”, umíchat vlastní drink a otevřena bude také skateboardová hala Maxspace. Vůbec poprvé se do Zažít Pragovku jinak zapojil a také Artotéka Městské knihovny Praha, díky níž si návštěvníci mohou vybrat dílo k zapůjčení domů. Krom možnosti zapůjčení si ale mohou nejen vlastní umělecké dílo pod vedením lektorů vytvořit, ale také - v souladu s tématem letošního Zažít město jinak “Návod k sestavení” - sestavit si vlastní obrázek k tomu, co dnes Pragovka vlastně je./

PROGRAM:
CELODENNÍ AKTIVITY:
10:00 - 18:00 Výtvarný workshop pro děti i dospělé + Legální stěna (po domluvě na pragovkagallery@gmail.com)
10:00 - 18:00 Otevřené ježdění v hale Maxspace
10:00 - 18:00 Rostlinný swap/ Kafe Pragovka
10:00 - 17:00 Artotéka Městské knihovny v Praze / možnost zápůjčky uměleckých děl a publikací / Hub
10:00 - 21:00 Umělecké instalace a přístupné výstavy / Pragovka Gallery, The White Room, venkovní prostory

JEDNORÁZOVÉ AKTIVITY:
13:00 - 17:00 DJ SJ Yellow / naproti Kafe Pragovka
14:00 - 17:00 Kafe Pragovka / DRINK TABLE / Namíchej si sám
15:00 Komentovaná prohlídka areálem / start od Pragovka Gallery spojená se setkáním s Reinholdem Zisserem v jeho nové venkovní intervenci.
15:00 - 17:00 Graffiti Molotow Workshop/ naproti Legální stěně/ venku
18:00 Vernisáže ČTYŘ výstav v galeriích Pragovka z bloku VÝSTUPY INTIMITY a výstupy 3 zahraničních rezidencí. Na vernisáži proběhne performance Ka3Ka3 a zahraje Fae bestia.

Společně otevřeme výstavy:

- REGENERACE
- ALESSANDRA SVATEK: MATNÉ PLÁNY HRDINSKÝCH ČINŮ
- TIDE OF SOFTNESS
- ELIÁŠ DOLEJŠÍ: OBYČEJNÉ MYŠLENKY
- BAR DVIR RAHARIM: The Ground Beneath Us Moves Upwards
- REINHOLD ZISSER: (de)Fragmentace: Notgalerie
- CATHERINE RADOSA: OZVĚNA POZÍTŘÍ/AKCE
+ Intervence Venduly Hulcové: Open Perception
18:30 Performance Catherine Radosy
20:00 Taneční představení CUBE/Choreografie, performance: Eliška Benešová/ Námět, scénografie: Kristýna Kužvartová / Hudba, scénografie: Michal Nachtigal/ Light design: Michal HóR Horáček
Krychle jako symbol lidského konst ruktu, dávající nám svou jasností pocit bezpečí. Avšak dá se na to spolehnout? Kde začíná hranice, za kterou věci námi vytvořené již nejsou našimi pomocníky? Je čím dál složitější vyznat se v rozdílu mezi potřebou a závislostí...

Na závěr:
Fæ Bestia
Cyril
Kaplan

Publisher: Pragovka Gallery

Zažít město jinak
Pragovka Gallery
Kolbenova 34a, Praha

Kompletní program k nahlédnutí na FB stránkách:
https://www.facebook.com/events/1280565859064106

Zažít Pragovku Jinak - ozvěny prostoru a frag… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Miroslava Ptáčková – Reflection

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder