Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisPublikace Milan Knížák – Žít jinak doprovází výstavní projekt, realizovaný v průběhu let 2018–2019 v Galerii umění Karlovy Vary, Domu umění v Opavě, K…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
690
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Klatovy Klenová
ISBN978-80-7437-247-6
EAN9788074372476
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr210x290 mm
Vazbavázaná
Počet stran208

Bližší informace o knize "Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise"

Publikace Milan Knížák – Žít jinak doprovází výstavní projekt, realizovaný v průběhu let 2018–2019 v Galerii umění Karlovy Vary, Domu umění v Opavě, Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně a Galerii Klatovy / Klenová. Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise, autor M.Knížák, R.Michalová, J.Samec, J.Kunze, I.Bergmann.


Anotace knihy " Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise, autor M.Knížák, R.Michalová, J.Samec, J.Kunze, I.Bergmann"

Milan Knížák náleží k tvůrcům, jejichž dílo i postoje fascinují a zároveň znepokojují a provokují svou nesmlouvavou přímočarostí, ojedinělou schopností působit snad ve všech sférách umělecké činnosti a niternou potřebou přesahovat hranice umění. Jeho průlomové dílo bylo již od šedesátých let 20. století oceňováno spíše v zahraničí než na domácí scéně. Publikace Milan Knížák – Žít jinak představuje výběr z jeho tvorby, a jelikož Knížákův tvůrčí naturel bytostně nesnáší ustrnutí, je koncipována jako „neúplná retrospektiva“. Kromě autorových stěžejních akcí přináší kniha výbor z jeho manifestů a úvah od šedesátých let do současnosti, básně, povídky, ukázky notací kapely Aktual, text o genezi jeho Broken Music, dosud nepublikované interview z konce šedesátých let a mnohé další..
Galerie Klatovy Klenová

Obsah knihy: Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise

Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise - examplesMilan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz