Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise

Autor: Česky2018Galerie Klatovy Klenová

Publikace Milan Knížák – Žít jinak doprovází výstavní projekt, realizovaný v průběhu let 2018–2019 v Galerii umění Karlovy Vary, Domu umění v Opavě, Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně a Galerii Klatovy / Klenová.

690 
včetně dph
skladem
Název: Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise  ISBN: 978-80-7437-247-6  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074372476  Hmotnost: 0.30 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 208  Rozměr: 210x290  mm  Nakladatel: Galerie Klatovy Klenová
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise, M.Knížák, R.Michalová, J.Samec, J.Kunze, I.Bergmann

Milan Knížák náleží k tvůrcům, jejichž dílo i postoje fascinují a zároveň znepokojují a provokují svou nesmlouvavou přímočarostí, ojedinělou schopností působit snad ve všech sférách umělecké činnosti a niternou potřebou přesahovat hranice umění. Jeho průlomové dílo bylo již od šedesátých let 20. století oceňováno spíše v zahraničí než na domácí scéně. Publikace Milan Knížák – Žít jinak představuje výběr z jeho tvorby, a jelikož Knížákův tvůrčí naturel bytostně nesnáší ustrnutí, je koncipována jako „neúplná retrospektiva“. Kromě autorových stěžejních akcí přináší kniha výbor z jeho manifestů a úvah od šedesátých let do současnosti, básně, povídky, ukázky notací kapely Aktual, text o genezi jeho Broken Music, dosud nepublikované interview z konce šedesátých let a mnohé další.

Milan Knížák. Žít jinak /To Live Otherwise