TRAFO ART 2021 – Charita pro NADĚJI

Události - obrázek Trafo Gallery vystavuje díla svých 12 autorů a nabízí je k charitativnímu prodeji spolu se stejnojmenným kalendářem na pomoc Nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova NADĚJE. Umění v čase nouze opět pomáhá potřebným. Více informací na www.trafogallery.cz.

Michal Cimala, Jakub Hubálek, Jakub Janovský, Jan Kaláb, Anna Neborová, Jakub Nepraš, Michael Rittstein, Jaroslav Róna, Jakub Roztočil, Martin Salajka, Ira Svobodová a Ivana Štenclová

foto k článkuPo loňském pilotním projektu spolupráce s fotografem a autorem myšlenky charitativního kalendáře Trafo Art 2020 Jiřím Šourkem se Trafo Gallery rozhodla podpořit Nízkoprahové denní centrum NADĚJĚ U Bulhara vydáním kalendáře i výstavou děl, které v něm zastupují jednotlivé měsíce. Patrony kalendáře a výstavy se stal architekt David Vávra, herečka Klára Issová, zpěvák Tomáš Klus, tenista Tomáš Berdych, herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová, entolomožka Anna Vedralová, rapper Orion, kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk, DRSC, ekonom Tomáš Sedláček, novinářka a zpěvačka Emma Smetana, režisér Václav Marhoul a další.

Videospoty umělců s patrony postupně představujeme zde: https://bit.ly/2UF5T8I

foto k článkuV čase, kdy je nestabilní ekonomika i mysl lidí, chceme prodejem umění pro dobročinný účel pomoci překlenout komplikovanou dobu těm, kdo to potřebují, tedy lidem bez domova. Oceňujeme práci jedné z nejstarších nevládních českých organizací, která vznikla po roce 1989 a působí na téměř celém území republiky. Poskytuje pomoc lidem ve stáří, ohroženým rodinám, lidem bez domova, lidem s handicapem, ohroženým dětem a mladým lidem. A proto jsme vybrali NADĚJI.

foto k článkuV Praze pracovníci organizace pomáhají průměrně 2500 lidem bez domova ročně. Jejich služby na sebe navazují tak, aby člověku v obtížné situaci pomohly až k jeho opětovnému návratu do běžného života. Vyhledávají lidi bez střechy nad hlavou přímo v místech, kde přežívají. Nabízejí jim bezprostřední pomoc i návaznou péči. Tu zajišťují ve svých denních centrech, noclehárnách a azylových domech. Ročně poskytují 60 000 noclehů lidem, kteří nemají kam jít. Umožňují klientům znovu nabrat sílu a za pomoci odborníků začít svou životní situaci řešit.

V nízkoprahových denních centrech přijímají každého, kdo nemá domov a žádá je o pomoc. Nízkoprahového denního centra U Bulhara, k jehož podpoře tento kalendář a výstava vznikly, navštíví ročně 1 800 lidí. Mohou se zde najíst, osprchovat, vyprat či vyměnit si oblečení, nabít telefon. Klientům se sníženou pohyblivostí je k dispozici plně bezbariérová koupelna. Zdejší ordinace praktického lékaře, stomatologa a gynekologa ošetří každý rok 1450 lidí bez domova.

100% výtěžku z prodeje kalendáře Trafo Art 2021 a 50% příspěvku z prodeje uměleckých děl umožní nakoupit pánské oblečení pro potřebné, přispěje na stavební úpravy prostor ordinací a prostor pro schůzky s klienty a jejich hygienu a pomůže s financováním lékařské péče.

Na podporu Nízkoprahového denního centra U Bulhara můžete přispět jakýmkoli finančním darem přímo na účet NADĚJE: 8002-0316012163/0300.

Děkujeme partnerům výstavy a kalendáře: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Canadian Medical, Seadon, Galerie KODL, Art District 7, Radio 1 a Wine4You.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Informace o kalendáři

Název: Kalendář Trafo Art 2021
Autor: kolektiv
Rok vydání: 2020

Koupit tuto knihu u nás

TRAFO ART 2021 – Charita pro NADĚJI - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Moderna