Podzimní aukce výtvarného umění

Události - obrázek Nedělní aukce v Obecním domě v Praze nabídne sběratelům a milovníkům umění ojedinělou kolekci mnohokrát vystavovaných a publikovaných obrazů Zdeňka Buriana.

foto k článkuIkonické Burianovo dílo Křováci (1975), které bylo na titulní straně autorovy monografie z roku 2005 a zdobilo výstavu v Jízdárně Pražského hradu, startuje v nedělní aukci na částce 400 000 CZK. Příklepová cena se ovšem vzhledem k významu tohoto obrazu odhaduje na částku kolem 1 milionu korun.

foto k článku cenou 800 000 CZK jde do aukce velmi půvabná kresba Josefa Šímy - Podobizna ženy (1926), která je skvělou ukázkou Šímova intuitivního vhledu, podpořeného mimořádným výtvarným talentem. Z kresby je patrné, že žena Šímu velmi zaujala, nechal vyznít její tělo, které jako by se rodilo z prázdna plochy. Kresba přesně vystihuje Šímův styl poloviny dvacátých let, kdy dokázal skloubit prchavost a pomíjivost zážitku s vnitřním tvarem.

foto k článkuVšechny znaky vrcholné karikaturní tvorby nese velmi živá a bezprostřední práce Františka Kupky - La Bande internationale des capitalistes, ve které Kupka reagoval na aktuální politickou událost, týkající se britské invaze do búrského státu, podnícené zejména objevením ložisek zlata. Tuš a akvarel na papíře o rozměrech 25 x 31,5 cm začne hledat nového majitele v Grégrově sále s příznivou vyvolávací cenou 150 000 korun.

foto k článkuImpresionisticky laděná Lesnatá krajina s potokem Antonína Chittussiho datovaná do roku 1884 je krásnou ukázkou Chittussiho uvolněného velmi moderního malířského přednesu. Olej na plátně o rozměru 62 x 73,5 cm bude nabízen za vyvolávací cenu 740 000 korun.

foto k článkuSběratelsky velmi zajímavý publikovaný a mnohokrát vystavený olej od ,,malujícího šašoura,, Josefa Hlinomaze – Festival kouzelníků a vědců (1965), ve kterém nás vtahuje do svého světa, docela osvobozeného od nějakého mudrování nebo řešení hlubších výtvarných problémů. Objevujeme zde tvorbu neakademickou a zcela nepřijatelnou pro výtvarné estetiky, ale plnou jiskřivého života, tedy toho, co udělá lidem „dobře u srdce“. Vyvolávací cena je 380 000 korun.

Síň European Arts, jako jediná tuzemská aukční firma, systematicky nabízí nejen české, ale také světové umění s doloženou proveniencí.

foto k článkuTentokrát bude v aukci mimo jiné působivá krajina od vůdčí osobnosti barbizonské malířské školy Jean Baptiste Camille Corota s názvem Crécy- en Brie Clocher Du Village, která je publikovaná v Cataloque raisonné. Zájemce o tento zajímavý olej s výbornou proveniencí může začít svůj boj na částce 1, 5 milionu korun.

Aukce výtvarného umění
Pořádá aukční síň European Arts
v neděli 24. září od 13.00

Grégrův sál Obecního domu, Praha 1, Náměstí republiky 5
Předaukční výstava: v prostorách aukční síně a galerie European Arts, Praha 1, Senovážné náměstí 8 ve dnech 11. 9. 2017 – 23. 9. 2017 od 10.00 do 18.00 hodin a v neděli 24. 9. od 10.00 do 12.00 hodin.

Další informace a obrazový materiál lze získat na adrese:
European Arts, Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1, tel. 233 342 293, 233 343 194, nebo 602 468 308, e-mail: info@europeanarts.cz. Aukční katalog je na adrese www.europeanarts.cz

Podzimní aukce výtvarného umění - www.iUmeni.cz ()

Kniha - Sklo: Czech Glass Design from the 1950s-70s

Velké putování Vlase a Brady
Velké putování Vlase a Brady
Karel Valter. Ostnaté vzpomínky
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Dürer