Výstava Akta Erotika

Události - obrázek České centrum fotografie v Praze otevřelo až do 4. září výstavu Akta Erotika, která nabízí více než 400 fotografií od téměř 180 autorů jako například Alfons Mucha, František Drtikol, Jan Saudek, Josef Ehm, Robert Vano či Taras Kuščynskyj.

foto k článku“Výstava je koncipována tak, aby předložila komplexní pohled na vývoj zobrazování nahého lidského těla ve fotografii od jejích samotných počátků v devatenáctém století až po současnost. Žena je samozřejmě nesmrtelnou inspirací umělců od počátku věků. Tato výstava však bude také obohacena o unikátní kolekci aktů mužských, které jsou také součástí umělecké fotografie,” uvádí kurátoři výstavy z Českého centra fotografie.

foto k článku“Aby bylo téma vyčerpáno zcela, organizátoři se nezalekli ani odvážnějšího zpracování erotiky, které však z pochopitelných důvodů bude od hlavní expozice odděleno a kam bude přístup pouze pro plnoleté. Nedílnou součástí ‘užití’ lidského těla je také komerce a reklama, aby bylo pojetí výstavy skutečně vyčerpávající, bude součástí výstavy i tato oblast, doplněná sociologickými a psychologickými komentáři odborníků z příslušných oborů,” dodávají s tím, že součástí výstavy je asi 50 doprovodných programů od workshopů a přednášek až po setkání s fotografy.

Foto a zdroj: České centrum fotografie

Publisher: iUmeni.cz

Výstava Akta Erotika - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Sbírání umění, vášeň, investice a mnohem víc
Sbírání umění, vášeň, investice a mnohem víc
Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa
Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa
Kelly Ken - Portfolio
Kelly Ken  - Portfolio

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Truhlářství - Tradice z pohledu dneška

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder