Czech Grand Designéry roku 2014 jsou Dechem

Události - obrázek V sobotu 14.3.2015 byly vyhlášení vítězové cen Czech Grand Design za rok 2014. Cena, kterou bylo letos kimono od módní návrhářky Moniky Drápalové, byla udělena celkem v jedenácti kategoriích.

Nejvíce hlasů od poroty a titul Grand designér roku získalo studio Dechem tvořené dvojicí Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem.

Vítězem v kategorii Designér roku se stalo studio Dechem. Trojice módní návrhářů LaFormela si za kolekci na jaro a léto 2015 odnesli titul Módní designér roku. Designérem šperku roku 2014 se stala Janja Prokić s kolekcí Hidden Place. Ocenění Grafický designér roku putuje k trojici Tomáš Celizna, Adam Macháček, Radim Peško, která jej získala za koncepci a vizuální styl 26. Bienále grafického designu v Brně.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Fotografem roku je Adam Holý za knihu The Overview Effect. Ocenění Výrobce roku získala sklárna Kavalierglass za kolekci svítidel Laboratory Lights. Obchod roku 2014 je pražský Kurator. Objevem roku je dvojice Tadeáš Podracký a Markéta Kratochvílová s diplomovou prací Dioscuri, Enfant Terrible a kolekcí Skywalker, Pineapples, Finland Objects. Cenu veřejnosti získal Milan Pekař za své Krystalické vázy.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Vítěz Grand designér roku získalo díky největšímu počtu hlasů napříč kategoriemi studio Dechem. Do Síně slávy byl uveden profesor Jan Solpera. V pražském Národním technickém muzeu navíc do 29. března probíhá výstava Czech Grand Design 2014: Finále, která prezentuje všechny finalisty soutěže.

Foto a zdroj: Czech Grand Design

Publisher: iUmeni.cz

Czech Grand Designéry roku 2014 jsou Dechem - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zorka Ságlová

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder