Nabídka vánoční aukce, jejímž cílem je svým zákazníkům nabídnout možnost zakoupení zajímavých vánočních dárků, je opravdu pestrá a svou nabídkou zcela jistě uspokojí široké spektrum zákazníků. Ceny nabízených předmětů se pohybují od 100 Kč, například za mističku na kaviár, do 270 000 Kč za bronzovou sochu „Niké“ od Ladislava Šalouna, významného českého sochaře, mimo jiné autora slavného sousoší Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze.
V aukci bude mimo jiné nabídnuta mimořádná kolekce slavných vánočních talířů od dánské porcelánky Royal Copenhagen. Královská kodaňská porcelánová manufaktura byla založena roku 1775, je známá svou typickou značkou tří modrých vlnek, které symbolizují tři hlavní dánské úžiny. Tradice takzvaných vánočních talířů vznikla v Evropě před stovkami let – panstvo a měšťané dávali o vánocích svým poddaným či služebným zdobné talíře ze dřeva či kovu s koláči a zákusky. Služebnictvo jim říkalo vánoční talíře. V roce 1895 vyrobila první porcelánový vánoční talíř jiná dánská manufaktura - Bing & Grøndahl. Královská Kodaň se zapojila v roce 1908, se svým prvním vánočním talířem měla okamžitý úspěch. Od té doby vyrobila každý rok jeden, a to i během válečných let, kdy se porcelánka potýkala s nedostatkem materiálu i personálu. Talíř je vždy v typickém podglazurním modře kolorovaném reliéfu o stejné velikosti 18 cm. Ten pro rok 2021, pod názvem „Zima v zahradě“, je právě v prodeji za 94,99 EUR.
Vánoční talíř pro daný rok je vždy vyroben v limitovaném množství a forma je po vánocích zničena. Každý rok je motiv vánočního talíře jiný, návrháři se střídali, hlavně v první polovině dvacátého století. Většinu vánočních talířů ve druhé polovině 20. století navrhli dva návrháři Kaj Lange a Sven Vestergaard. Motivy zobrazují idealizované scény z dánského venkova, přírody a dánské památky. Každý talíř má vždy vročení a až do roku 1952 nápis Vánoce – v dánštině, němčině, angličtině, francouzštině nebo češtině. Nejstarším talířem, který bude nabídnut v nedělní aukci, je talíř z roku 1915, nejnovější pak z roku 2010. Celkem se jedná o 87 vánočních talířů z nichž pouze dva se opakují. Celá kolekce byla rozdělena do cca 15 aukčních položek – například talíře pro roky 1915-1925 nebo 1926-1936 apod. jsou shrnuty do jedné položky. Vyvolávací ceny se různí. Některé roky jsou velmi těžce dostupné a jejich ceny se pohybují až mezi 500-600 EUR, naopak jiné mají cenu podstatně nižší. Talíře pro roky 1923, 1938, 1939, 1941, 1952 a 1967 budou vyovolávány samostatně.
Dále bude v aukci nabídnuta řada šperků ze zlata, stříbra a jiných stříbrných předmětů. Nejcennějším je položka 151 – prsten z platiny a bílého zlata s brilianty o celkové velikosti 1,26 ct. Zajímavostí je stříbrná sbírková brož z konce 19. století s portrétem mladé ženy (položka 176).
Mezi obrazy budou i ty s vánoční tématikou, například krásný menší olej od Jaroslavy Hýžové s názvem „Štědrý den“.
Téměř v závěru aukce budou pod čísly 241–260 nabídnuty formy na bábovky či pečení o různých tvarech i velikostech. Mnohé z nich jsou v podstatě muzeálními artefakty, vesměs se jedná o formy z 19. století, některé jsou i starší. Většina z nich je stále funkčních a mohou být používány pro svůj původní účel i nadále. Všechny jsou navíc krásnými dekoračními prvky a poukazují na řemeslnou zručnost našich předků.