Úspěšná online aukce portálu Artslimit

Aukční zpravodajství - obrázek Velkým zájmem dražitelů během přihazování vyvrcholila v neděli 12. září v podvečer druhá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná specializovaným portálem Artslimit.

Vyvolávací cena 3 736 500 Kč byla navýšena na 10 798 750 Kč. Rozdíl mezi celkovou prodejní a vyvolávací cenou je téměř trojnásobný. Aukce tak zaznamenala nárůst 189 % na celkové hodnotě. Prodalo se 96 % položek (neprodalo se 6 děl ze 161).

foto k článkuNejdráže prodaným dílem se stalo velkoformátové plátno Josefa Ullmanna „Motiv z Průhonického parku“. Kupující za ně zaplatil 750 000 Kč. Olej na dřevěné desce Franze Thomase Cantona „Vesnický trh“ byl prodán za 268 750 Kč (vyvolávací cena byla 50 000 Kč). Olej na plátně „Piknik v Římě“ Oskara Brázdy byl vyvoláván za 15 000 Kč a zájemce jej pořídil za 217 500 Kč, nárůst tak činil 1060 %. Olej na plátně Františka Kavána „Louka“ byl vyvoláván za 25 000 Kč a prodán za 205 000 Kč. Za tři svazky Erotické revue od Toyen kupující zaplatil 237 500 Kč (vyvolávací cena byla 50 000 Kč). Offsetová litografie na papíře světově známého street artového umělce Banksyho „Tesco Value Petrol Bomb“ byla vydražena za 325 000 Kč. „Figurální kompozice“ Květy Válové byla prodána za 167 500 Kč (vyvolávací cena byla 30 000 Kč).

foto k článkuArtslimit online aukce představila vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby za nižší vyvolávací ceny, než je obvyklé u sálových aukcí. Při výběru položek se kurátoři Galerie KODL soustředili na díla v hodnotě od 10 000 Kč výše. Zastoupeni byli autoři, jejichž jména rezonují nejen v sálových aukcích, ale i celá řada dalších zajímavých umělců.

Uvedené výsledky ilustrují nejen velký zájem o online aukce, ale značný zájem sběratelů o kvalitní díla napříč obdobími a styly.

Úspěšná online aukce portálu Artslimit - www.iUmeni.cz ()

Alena Kučerová. Moje krajina
Alena Kučerová. Moje krajina
Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934)
Kam kráčíš, památková péče?
Kam kráčíš, památková péče?

Pohádky ze skládky