Artslimit online aukce uměleckých děl

Aukční zpravodajství - obrázek Druhá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá od 23. srpna do 12. září.

Obrazy, které vybírali kurátoři Galerie KODL, budou po celou dobu vystaveny v prostorách galerie. Detailněji se s nimi lze seznámit také na stránkách www.artslimit.com.

Unikátní aukční portál Artslimit.com se zaměřením na umění v sobě spojuje moderní technologie i pečlivou kurátorskou práci. Uživatelům nabízí maximální komfort a zároveň přináší jedinečné kouzlo aukce. Do nabídky Artslimit se vždy dostanou jen obrazy prověřené kurátory Galerie KODL, kteří zaručují jejich pravost.

foto k článkuArtslimit online aukce představí vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby. Jsou zde zastoupeni autoři, jejichž jména rezonují nejen v sálových aukcích Galerie KODL, ale i celá řada dalších zajímavých umělců. Vskutku široce je prezentováno umění 19. století. V nabídce je kromě Alberta Zimmermanna či Augusta Bedřicha Piepenhagena například i Josef Ullmann s nebývale velkoformátovým plátnem „Motiv z Průhonického parku“. Výjimečně bohatě a reprezentativně je zastoupena právě tzv. Mařákova krajinářská škola. Století dvacáté uvádějí díla Maxe Švabinského či Jana Štursy. Prezentována je ovšem i tvorba Aleny Kučerové, Bohumíra Matala, Květy Válové či Václava Zykmunda. V aukci je hned několik děl Kamila Lhotáka. Současné výtvarné scéně dominuje Krištof Kintera a světová ikona street artu Banksy.

foto k článkuPři aukcích na portálu Artslimit jsou nabízena převážně díla za nižší vyvolávací ceny, než je obvyklé u sálových aukcí. Při výběru se kurátoři soustředí na díla v cenovém rozmezí od 10 000 Kč až do 1 milionu Kč. „Prověřená díla s kvalitní proveniencí nemusí vždy nutně stát miliony korun. Jsem přesvědčen, že nabízené položky a jejich vyvolávací ceny příjemně překvapí řadu sběratelů a investorů. Navíc, i když probíhá dražba online, výtvarná díla jsou vystavena po celou dobu trvání aukce u nás v galerii. Každý si tak vše může i osobně přijít prohlédnout,“ říká Matyáš Kodl.

foto k článkuOnline aukce umění není v českém prostředí žádnou novinkou, obrazy, sochy, mince či jiné sběratelské předměty můžete nakupovat po internetu už několik let. Často však chybí možnost ověřit pravost díla a někdy i příležitost osobně si nabízené objekty prohlédnout. Artslimit ve spolupráci se špičkovými kurátory toto vše poskytuje. Velkou pozornost věnuje prvotřídnímu zabezpečení důvěrných informací o prodávajících i kupujících a technologickému zajištění správnosti provedení aukce.

foto k článkuLimitace začne 23. srpna v 10:00, živé přihazování pak proběhne 12. září od 14:00. Průběh online aukce je trochu odlišný od klasických sálových aukcí. Již od samotného počátku aukce 23. srpna, je možné zadat do systému výši limitu, do kterého chce kupující vybranou položku dražit a dále se nemusí o nic starat, protože systém bude dražit do limitu za něj. V druhé fázi, při uzavírání aukce 12. září, bude systém automaticky přihazovat do výše limitu určeného kupujícím podle vývoje příhozů ostatních dražitelů, a pokud ji vyčerpá, je možné se do aukce připojit a zvyšovat ji i ručně, jednotlivými příhozy. Je to jiná strategie než při živé aukci, protože online je možné průběžně dražit všechna díla v nabídce delší dobu a zájemce o koupi je systémem průběžně informováni o stavu limitů a příhozů.

Online aukce také umožňuje lépe rozložit investici a neutratit víc, než kupující zamýšlí. Příjemná je rovněž naprostá anonymita, kterou právě portál Artslimit zaručuje.

Registrace je možná kdykoliv na artslimit.com. Zájemci si mohou obrazy prohlédnout na https://www.artslimit.com/cs/auction/7-artslimit-online-2 či navštívit virtuální prohlídku na https://www.galeriekodl.cz/

Autor / zdroj:
Publisher: www.artslimit.com

Artslimit online aukce uměleckých děl - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další aukční zpravodajství


Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek- online aukce: 3-14.10.2022

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Nuda

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder