Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sothebys pokračuje

Aukční zpravodajství - obrázek V první polovině srpna se v rámci Letního výtvarného salonu již podruhé exkluzivně představují díla českých a slovenských současných umělců, která zařadila věhlasná londýnská aukční síň Sothebys do své listopadové aukce s názvem „20th Century Art: A Different Perspective“.

foto k článkuČeští obdivovatelé současného umění mohou výstavu navštívit do 13. srpna. Jedenáct autorů i jejich díla opět vybíral tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sothebys. V Londýně se na podzim budou dražit obrazy Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Jana Kalába, Martina Krajce, Pavly Malinové, Jiřího Petrboka, Karla Štědrého, Michala Škapy, Jakuba Špaňhela, Márie Švarbové a Zdeňka Trse.

foto k článkuAmbicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé a střední generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Nejvýznačnějším výsledkem této snahy je pokračující spolupráce se Sothebys při výběru českých autorů do podzimní online aukce současného umění. Jedná se o tvorbu předních českých malířů a slovenské fotografky, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

foto k článkuObrazy budou následně převezeny na jednu z nejprestižnějších adres světového obchodu s uměním, do sídla londýnské Sothebys. Zde pak budou v listopadu vystaveny na stejných zdech, na kterých se pravidelně objevují díla světových malířských legend.

Aukční síň Sothebys je jednou z nejstarších fungujících společností v oboru. Její předchůdkyně, Baker&Leigh, byla založena 11. března 1744. V současnosti má společnost 80 poboček ve čtyřiceti zemích světa a stovky expertů v 70 sběratelských oblastech.

Kodl Contemporary je projekt nejmladší generace rodiny Kodlů. Navazuje na dlouholetou galerijní, sběratelskou a mecenášskou tradici. Podporuje a prezentuje současnou výtvarnou scénu jak v českém, tak mezinárodním kontextu.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Soth… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další aukční zpravodajství


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

La Inthonkaew - kesby 2019 - 2019

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder