Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sothebys pokračuje

Aukční zpravodajství - obrázek

V první polovině srpna se v rámci Letního výtvarného salonu již podruhé exkluzivně představují díla českých a slovenských současných umělců, která zařadila věhlasná londýnská aukční síň Sothebys do své listopadové aukce s názvem „20th Century Art: A Different Perspective“.

foto k článkuČeští obdivovatelé současného umění mohou výstavu navštívit do 13. srpna. Jedenáct autorů i jejich díla opět vybíral tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sothebys. V Londýně se na podzim budou dražit obrazy Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Jana Kalába, Martina Krajce, Pavly Malinové, Jiřího Petrboka, Karla Štědrého, Michala Škapy, Jakuba Špaňhela, Márie Švarbové a Zdeňka Trse.

foto k článkuAmbicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé a střední generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Nejvýznačnějším výsledkem této snahy je pokračující spolupráce se Sothebys při výběru českých autorů do podzimní online aukce současného umění. Jedná se o tvorbu předních českých malířů a slovenské fotografky, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

foto k článkuObrazy budou následně převezeny na jednu z nejprestižnějších adres světového obchodu s uměním, do sídla londýnské Sothebys. Zde pak budou v listopadu vystaveny na stejných zdech, na kterých se pravidelně objevují díla světových malířských legend.

Aukční síň Sothebys je jednou z nejstarších fungujících společností v oboru. Její předchůdkyně, Baker&Leigh, byla založena 11. března 1744. V současnosti má společnost 80 poboček ve čtyřiceti zemích světa a stovky expertů v 70 sběratelských oblastech.

Kodl Contemporary je projekt nejmladší generace rodiny Kodlů. Navazuje na dlouholetou galerijní, sběratelskou a mecenášskou tradici. Podporuje a prezentuje současnou výtvarnou scénu jak v českém, tak mezinárodním kontextu.

Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sothebys pokračuje ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Úspěšná online aukce portálu Artslimit

Velkým zájmem dražitelů během přihazování vyvrcholila v neděli 12. září v podvečer druhá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná specializovaným portálem Artslimi … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Artslimit online aukce uměleckých děl

Druhá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá od 23. srpna do 12. září. Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Letní aukční tipy Antikvity Art Aukce a Aukce pro Pramínek

I v letních měsících probíhá čilý aukční ruch a o zajímavá díla není na aukčním trhu nouze. Aukční síň Antikvity Art Aukce bude 1. srpna dražit přes Live|Bid mimo jiné i … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Slavíček za 12,5 milionu, rekordní Šimotová, Winter-Neprakta i Šípek. Aukce v Ar …

V radostné atmosféře a už tradičně venku, v zahradě aukčního domu, se ve čtvrtek 17. června uskutečnila zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze-Bubenči. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Jubilejní 50.ANTIQUE - prodejní veletrh starožitností Praha 18-21.4.2024 - imgReklama