Starožitný nábytek, hodiny i sochy světců. V Arthouse Hejtmánek chystají další online aukci

Aukční zpravodajství - obrázek

Většina obchodníků už rok prožívá těžké časy, pro online aukce s uměním to ale neplatí: jistě i proto, že krása umění je věčná.

Svou už třetí online aukci tak chystá i aukční dům Arthouse Hejtmánek, specializující se kromě obrazů také na nábytek, sochy, design, sběratelské předměty nebo starožitnosti, které se právě v online aukcích výborně prodávají. K mání tak budou například bronzové francouzské hodiny zdobené smaltem z 19. století s vyvolávací cenou 2.000 korun.

Dražba začne 16. března a skončí po dvou týdnech 30. března na serveru Livebid.

foto k článku Podle Tomáše Hejtmánka, majitele aukčního domu, se online dobře prodává i starožitný nábytek, vhodný například pro zařizování víkendových sídel, které si lidé začali už od března minulého roku hojně pořizovat a vylepšovat.  „Online aukce lákají množstvím dražených položek s nižšími vyvolávacími cenami. Ty třeba u nás začínají na 5.000, ale i na 500 korunách, což jsou k trhu s uměním přitahuje mnoho lidí, kteří před tím nikdy dražit nezkoušeli,“ říká Hejtmánek. „Noví dražitelé jsou ze střední a mladší generace, z 80% z České republiky a většinou se jedná o muže. Jen loni nám díky online aukcím přibylo 300 nových klientů a nárůst očekáváme i letos,“ uvádí.

 

Krása i peníze 

foto k článkuZájemci hledají na aukcích krásu, ale také investici a v době inflace i uložení peněz. Odhadní cena totiž může být výrazně vyšší než ta, za níž lze pak vyhlédnuté dílo pomocí pár kliknutí získat. „Je to tím, že prostřednictvím internetových aukcí nabízíme věci z pozůstalostí, které chtějí dědicové odprodat najednou a co nejrychleji,“ vysvětluje Tomáš Hejtmánek. V online aukcích renomovaných aukčních síní je tak možné ulovit velmi pěkné a zároveň cenné věci.

 

foto k článku K těm podle Hejtmánka patří v blížící se aukci v Arthouse Hejtmánek třeba  komoda s intarzií světců a holubic  z 18. století vyvolávaná od 5.000 korun,  truhla s holubicemi a jeleny  ze století 19. (vyvolávací cena 4.000 korun) nebo půvabné  sochy světců a madon z 18. - 19. století  (od 1.000 do 5.000 korun).   

Nakupujte srdcem

„Když se mě lidé ptají, zda je výhodné umění právě teď nakupovat, říkám jim, že časy jsou složité, ale krása umění je věčná, takže jim může dělat radost dlouhou dobu - a zlatou cihlu si do obýváku nepověsí. A také, že i v online aukcích je nejlepší řídit se hlavně srdcem: vybírejte hlavně to, co se vám líbí,“ uzavírá Tomáš Hejtmánek.

 

www.arthousehejtmanek.cz
Aukce Arthouse Hejtmánek ke shlédnutí na Livebid ZDE

Jak dražit online a nespálit se?

 

Na online aukci je potřeba se nejprve zaregistrovat, návod mají aukční síně na webových stránkách nebo je možné ho najít na portálech, přes něž se draží (např. livebid.cz) 

 

foto k článkuTaktiku přihazování lze zvolit různou: „Někdo sleduje dražbu každý den a přihazuje průběžně, stejně tak je ale možné zkusit získat věc až v posledních vteřinách těsně před tím, než se aukce uzavře. Kdo nemá adrenalin s přihazováním rád, stanoví si předem limit, což je nejvyšší možná suma, kterou je ochoten za položku zaplatit, a systém pak za něj automaticky přihazuje sám,“ radí Tomáš Hejtmánek z aukční síně Arthouse Hejtmánek. 

 

Zaplatit za vydražené dílo můžete kartou či převodem. Ale i hotovostí, když se pro něj do aukční síně osobně vydáte.

 

foto k článkuNakupujte a prodávejte u prověřených aukčních síní s dobrou pověstí a jasnou historií. Ty stanovují realistické ceny a s pomocí odborných znalostí a znaleckých posudků chrání kupce i dražitele jak před nevýhodnými obchody, tak před padělky. 

   

Jak uvádí server artplus.cz, online aukce byly na vzestupu už před pandemií, ta však jejich nárůst ještě urychlila. A přestože se na nich draží „levnější“ díla nejčastěji v rozmezí 5 -100.000 korun a nepadají v nich autorské rekordy, i v nich se protočí zajímavé peníze: jejich loňský obrat odhadl artplus na víc než 100 milionů korun.

Starožitný nábytek, hodiny i sochy světců. V Arthouse Hejtmánek chystají další online aukci ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Aukce Arthouse Hejtmánek ke shlédnutí na Livebid ZDE
Dražba začne 16. března a skončí 30. března 2021

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Dražba pro Fenix letos on-line!

Nezisková organizace ParaCENTRUM Fenix připravuje již druhý ročník benefiční dražby obrazů mladých umělců. Cílem této akce je propojení světa mladé umělecké generace se s … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Kamínková benefice 2021

Připravujeme další ročník Kamínkové benefice. Stejně jako v minulých letech zahrnuje Prodej kamínků od dětí a dospělých a a Online aukci malovaných kamínků od zajímavých … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Artslimit online aukce uměleckých děl

První samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná specializovaným portálem Artslimit probíhá od 5. do 28. března. Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Aukce pro radost

Udělejte si radost originálním dílkem a podpořte práci umělců Ateliéru radostné tvorby (A.R.T.) Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama