Artslimit online aukce uměleckých děl

Aukční zpravodajství - obrázek

První samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná specializovaným portálem Artslimit probíhá od 5. do 28. března.

foto k článkuObrazy, které vybírali kurátoři Galerie KODL, budou po celou dobu vystaveny v prostorách galerie. Detailněji se s nimi lze seznámit také na aukčním portálu https://www.artslimit.com/cs/auction/3. Zájemci o účast se mohou registrovat přímo na zmíněném webu nebo si domluvit osobní schůzku.

foto k článkuLoňská mimořádná situace přispěla k velkým změnám i v aukčním světě. Poprvé se v České republice uskutečnila velká tradiční aukce Galerie KODL pouze online. Nejen pro tuto příležitost připravil Matyáš Kodl unikátní aukční portál Artslimit.com se zaměřením na umění, který v sobě spojuje moderní technologie i pečlivou kurátorskou práci. Uživatelům nabízí maximální komfort a zároveň přináší jedinečné kouzlo aukce.

foto k článkuBřeznová Artslimit online aukce představuje vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby. Zastoupeni jsou nejen autoři, jejichž jména rezonují i ve velkých aukcích, ale také řada dalších zajímavých umělců. Skutečně široce je prezentována malba s přesahy do 19. století. V nabídce je kromě Luďka Marolda či Václava Radimského například velkolepé plátno Václava Jansy „Topoly“ nebo kolekce obrazů Františka Kavána, z nichž k nejtypičtějším patří „Lávka v zimě“. Století 20. reprezentují díla Jiřího Karse, Otakara Kubína, ale především několik nádherných prací Aléna Diviše či Jiřího Trnky. Současné umění je uvedeno díly Jiřího Sopka nebo Jana Pištěka.

Zájemci o nabízená díla si je mohou prohlédnout v rámci virtuální prohlídky na https://my.matterport.com/show/?m=M3BwUgb4u57

foto k článkuPři aukcích na portálu Artslimit se nyní i v budoucnu budou nabízet převážně díla za nižší vyvolávací ceny, než je tomu u sálových aukcí. Při výběru se kurátoři soustředí na díla v hodnotě 10 000 Kč až 1 milion Kč. „Mnozí lidé jsou ochotni zaplatit za reprodukci podobnou částku, za kterou mohou koupit originál. Přitom se může jednat i o dobrou investici. Vždy každému radím, aby si raději pořídil jeden originál než několik strojových kopií. A především doporučuji řídit se při nákupu i tím, jestli se vám obraz líbí,“ říká Matyáš Kodl.

foto k článkuOnline aukce umění není v českém prostředí žádnou novinkou, obrazy, sochy, mince či jiné sběratelské předměty můžete nakupovat po internetu už několik let. Často však chybí možnost ověřit pravost díla a někdy i příležitost osobně si nabízené objekty prohlédnout. Artslimit ve spolupráci se špičkovými kurátory toto vše poskytuje. Velkou pozornost věnuje prvotřídnímu zabezpečení důvěrných informací o prodávajících i kupujících a technologickému zajištění správnosti provedení aukce.

Průběh online aukce je trochu odlišný od klasických sálových akcí. Již od samotného počátku aukce 5. března, je možné zadat do systému výši limitu, do kterého chcete danou položku dražit a dál se nemusíte starat, protože systém bude dražit do vašeho limitu za vás. V druhé fázi, při uzavírání aukce 28. března, bude systém automaticky přihazovat do kupujícím určeného limitu podle vývoje příhozů ostatních dražitelů, a pokud ji vyčerpá, je možné se do aukce připojit a zvyšovat ji i ručně, jednotlivými příhozy. Je to jiná strategie než při živé aukci, protože online můžete průběžně dražit všechna díla v nabídce delší dobu a jste systémem průběžně informováni o stavu vašich limitů a příhozů.

Online aukce také umožňuje lépe rozložit investici a neutratit víc, než chcete. Příjemná je rovněž naprostá anonymita, kterou právě portál Artslimit zaručuje. Je ideálním řešením pro ty, kteří se živé aukce nemohou či nechtějí zúčastnit. Do nabídky Artslimit se vždy dostanou jen obrazy prověřené kurátory Galerie KODL, kteří zaručují jejich pravost.

Registrace je možná kdykoliv na artslimit.com, aukce se spustí 5. března v 10 hodin a začne se uzavírat 28. března v 15 hodin.

Artslimit online aukce uměleckých děl ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Kamínková benefice 2021

Připravujeme další ročník Kamínkové benefice. Stejně jako v minulých letech zahrnuje Prodej kamínků od dětí a dospělých a a Online aukci malovaných kamínků od zajímavých … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Starožitný nábytek, hodiny i sochy světců. V Arthouse Hejtmánek chystají další o …

Většina obchodníků už rok prožívá těžké časy, pro online aukce s uměním to ale neplatí: jistě i proto, že krása umění je věčná. Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Aukce pro radost

Udělejte si radost originálním dílkem a podpořte práci umělců Ateliéru radostné tvorby (A.R.T.) Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Aukční tip - Muzikanti Vojtěcha Bartoňka

Pro milovníky historických žánrových obrazů z pražských ulic, nádvoří a trhů, přinášíme jeden výstavní tip od Vojtěcha Bartoňka, který spolupracoval mj. např i s Mikoláše … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama