Český pavilon na Expo 2015 ukáže lesní laboratoř

Architektura - obrázek V areálu ČVUT v Praze byla představena funkční část expozice českého pavilonu na blížící se Expo 2015, které se letos uskuteční v italském Milánu od 1. května do 31. října 2015.

Fakulta architektury se společností Full Capacity vytvořila český interaktivní les, kde díky moderních technologií poodhalí tajemství rostlin. Expozice má název Laboratoř ticha.

foto k článku„Je to úžasná výzva a radostná práce. Celá instalace je velice komplexní. Zahrnuje například 12 čtverečních metrů živého lesa, automatický pěstební systém, živý přenos z miniaturních kamer na obrovskou projekční plochu, prvky rozšířené reality, robotická ramena či mikroskopy. Cílem je dosažení co nejjednoduššího sdělení a silného emocionálního zážitku,“ poznamenal k realizaci hlavní manažer projektu Jan K. Rolník.

Český les jako Laboratoř ticha pro Expo 2015 Český les jako Laboratoř ticha pro Expo 2015 Český les jako Laboratoř ticha pro Expo 2015 Český pavilon pro Expo 2015

foto k článku“Laboratorium Silencii přímo reaguje na lidskou potřebu přítomnosti v přírodě. Výsledkem je komplexní obraz lesa, v němž se živá příroda snoubí s technologiemi a nabízí návštěvníkům kromě poznání a odpočinku též jedinečný estetický a emoční prožitek,” doplňují autoři návrhu Dávid Sivý a Jan Tůma. Celý systém expozice dostal název Laboratoř ticha a motto Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá. Pavilon navrhlo studio Chybík + Krištof Associated Architects a z kontejnerů jej staví společnost Koma.

Foto a zdroj: Full Capacity a Expo 2015,
autor článku: Ondřej Krynek,
www.designmagazin.cz

Publisher: iUmeni.cz

Český pavilon na Expo 2015 ukáže lesní labora… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sport in Art: CYKLISTIKA

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder