Brno vystaví Novou architekturu v Jižním Tyrolsku

Architektura - obrázek Galerie Architektury Brno ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera a Kunst Meran im Haus Der Sparkasse pořádá výstavu Nová architektura v Jižním Tyrolsku 2006–2012, jež se koná v rámci projektu Ex-Centric.

Vzhledem ke svému specifickému geopolitickému a kulturnímu významu je Jižní Tyrolsko skutečnou kronikou současné architektury. Proto cítili kurátoři předchozí akce potřebu zabývat se tímto tématem podrobněji a zaměřili se na tuto dynamickou a inovativní architekturu, jíž je věnována stále větší mezinárodní pozornost. Výstava prezentuje 36 projektů, které byly vybrány z celkových 280 návrhů. Výběru se zhostila mezinárodní porota, v níž zasedli Flavio Albanese (IT), Wolfgang Bachmann (D), Bettina Schlorhaufer (A), Anette Spiro (CH) a Vasa Perović (SI).

foto k článkufoto k článkufoto k článku

V porovnání s první výstavou pořádanou na toto téma je patrné, že globální sociálně-ekonomické změny přinesly také zásadní posun v požadovaných příkladech. Tentokrát byl výběr založen na aktuálních tématech a hlavními předměty výstavy jsou nestabilnost, provizorní podstata věcí, příběh, čistota a otázka současného nového definování konceptu krajiny. V souladu s tímto pohledem je výstava, jíž zahájí ředitel Galerie Jaroslava Fragnera v Praze Dan Merta, koncipována jako rozvíjející se poetický obrazový příběh.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Výstavu, jež je pořádána ve spolupráci s Südtiroler Künstlerbund a Architekturstiftung Südtirol, bude možné navštívit do 5. prosince 2014, denně od 10 do 18 hodin v prostorách galerie na Starobrněnské 18. Vstup je volný.

Zdroj: www.galeriearchitektury.cz

Publisher: iUmeni.cz

Brno vystaví Novou architekturu v Jižním Tyro… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Toyen - Ilustrovaná biografie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder