Vzpoura sládků

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisSurrealistický text Vratislava Effenbergera doplněný čtyřmi originálními signovanými litografiemi z dílny Jana Švanmkajera vychází na podzim 2019 jako…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 276,17
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTeapot
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr315 x 320 mm
Vazbavázaná ve speciálním pouzdře
Počet stran75

Bližší informace o knize "Vzpoura sládků"

Surrealistický text Vratislava Effenbergera doplněný čtyřmi originálními signovanými litografiemi z dílny Jana Švanmkajera vychází na podzim 2019 jako pátá kniha edice Bonaventura nakladatelství Teapot v limitovaném počtu 150ti kusů. Kniha získala Cenu za vynikající polygrafické zpracování s soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2019. Vzpoura sládků, autor Vratislav Effenberger, Jan Švankmajer.


Anotace knihy " Vzpoura sládků, autor Vratislav Effenberger, Jan Švankmajer"

Při četbě textu Vratislava Effenbergera, Vzpoura sládků, si možná mnohý čtenář položí otázku, v čem je vlastně surrealistický. Nenacházíme v něm žádná bizarní básnická přirovnání, děj je přirozeně rozvíjen od svého počátku až ke šťastnému (?) vyústění, dialogy vystihují své charaktery tak plasticky, že by to mohl autorovi leckterý scénárista závidět. Vlastní zápletka je samozřejmě absurdní, ale i tato absurdita připomíná spíše než surrealismus obyčejnou frašku. Effenberger je přitom považován za představitele poválečného surrealismu, a to dokonce za představitele nejvýznamnějšího.
Základní skutečností, ze které vychází surrealismus, je rozpor mezi člověkem a světem, mezi jeho potřebou vlastního sebeuskutečnění i slasti a nehostinností okolní reality kladoucí lidskému štěstí překážky. Abstraktně filosoficky lze tuto situaci vyjádřit jako kontradikci mezi subjektem a objektem. Jako taková nestojí výhradně v jádru surrealismu, ale i mnoha dalších světonázorů.

Radostná podmanivost surrealistické zkušenosti se ukázala nejenom jako to, co nám dává zakusit vnitřní i vnější skutečnosti ve splynutí s námi samými, ale také jako to, co nám pomáhá překonat překážky, které způsobuje naše trápení, ať už jsou společenského nebo osobního rázu.

Krabice knihy, na které je natisknuta pátá litografie, je netradičně vyvedena v osmi barevných provedeních. Krabice byly potisknuty v tiskařské dílně Petra Korbeláře stejně jako litografie barvami namíchanými stejně, jako při tvorbě litografií, z jejichž barevnosti vycházejí. Od každé barvy je tak k dispozici pouze okolo 20ti výtisků..
Teapot

Obsah knihy: Vzpoura sládků

Vzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examplesVzpoura sládků - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz