Pavel Kalfus, scénograf

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisPublikaci Pavel Kalfus, scénograf vydalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v roce 2012 u příležitosti výstavy Alois Tománek a Pavel Kalfus: Společ…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
280
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum loutkařských kultur v Chrudimi
ISBN978-80-905249-3-4
EAN9788090524927
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.46 Kg
Rozměr220 x 220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran94

Bližší informace o knize "Pavel Kalfus, scénograf"

Publikaci Pavel Kalfus, scénograf vydalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v roce 2012 u příležitosti výstavy Alois Tománek a Pavel Kalfus: Společně, každý svou cestou, která mapovala uměleckou tvorbu těchto dvou významných scénografů loutkového divadla a oslavovala jejich 70. výročí narození. Muzeum chtělo tímto počinem upozornit na neobyčejný rozsah, kontinuitu a mnohotvárnost jejich práce a její význam pro českou profesionální divadelní loutkářskou tvorbu. Pavel Kalfus, scénograf, autor Brožek, Karel.


Anotace knihy " Pavel Kalfus, scénograf, autor Brožek, Karel"

Autorka publikace Andrea Králová se v první kapitole věnuje zařazení tvorby Pavla Kalfuse do kontextu české loutkářské scénografie uplynulých desetiletí. Další kapitoly věnované popisu a rozboru vybraných inscenací doprovázejí dobové fotografie zachycující výslednou jevištní podobu Kalfusových děl a doplňují je jeho výtvarné návrhy i detailní fotografie loutek. V rozsahu této publikace nebylo možné zachytit všechna díla Pavla Kalfuse (z více než sta divadelních výprav u nás i v zahraničí), ale autorka se pokusila představit alespoň nejvýraznější z nich. Kapitola Jak se dělá divadlo s Pavlem Kalfusem zachycuje dojmy Simony Chalupové z jejich společné práce v Polsku. V závěrečném rozhovoru jsou zaznamenány inspirační zdroje tohoto výjimečného scénografa, jeho názory na divadlo i smysl pedagogické práce: „Jako pedagogové v podstatě nemůžeme studenty nic naučit, my jsme zde od toho, abychom jim svými praktickými i teoretickými zkušenostmi pomáhali hledat vlastní názor…“ Pavel Kalfus formoval a vedl od roku 1990 kabinet scénografie Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU Praha a vychoval řadu výborných scénografů..
Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz