Divadlo zrozené z vody

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisPublikace Divadlo zrozené z vody byla vydána u příležitosti otevření stejnojmenné výstavy věnované fenoménu vietnamského vodního loutkového divadla.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
150
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum loutkařských kultur v Chrudimi
ISBN978-80-905249-9-6
EAN9788090524996
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.16 Kg
Rozměr225 x x225 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran47

Bližší informace o knize "Divadlo zrozené z vody"

Publikace Divadlo zrozené z vody byla vydána u příležitosti otevření stejnojmenné výstavy věnované fenoménu vietnamského vodního loutkového divadla. Divadlo zrozené z vody, autor Jana Tomášová, úvod Simona Chalupová.


Anotace knihy " Divadlo zrozené z vody, autor Jana Tomášová, úvod Simona Chalupová"

Text je doplněn fotografiemi a zážitky z badatelské cesty do Vietnamu, kterou pracovníci muzea podnikli, a fotografiemi nových přírůstků do zahraniční části sbírky.

Vietnamské vodní loutkové divadlo je považováno za jeden z nejspecifičtějších druhů loutkového divadla na světě. Mua roi nuoc oživuje vodní hladiny nížinného severního Vietnamu již od 11. století. Divadlo, při kterém stojí loutkoherci po pás ve vodě a jsou skrytí za bambusovou plentou, sloužilo původně jako regionální venkovská zábava. Publikace seznamuje čtenáře s vývojem vodního loutkového divadla od jeho kořenů v 11. století po moderní dějiny. Zároveň představuje současný stav tohoto umění, profesionální i tradiční venkovskou scénu. Popisuje mechanismus manipulace s vodními loutkami, základní typy a charaktery postav..
Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi

Obsah knihy: Divadlo zrozené z vody

Divadlo zrozené z vody - examplesDivadlo zrozené z vody - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz