František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život

Autor: Česky2013Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi

Kniha František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život zachycuje život a tvorbu dvou legend českého loutkového divadla, Františka Vítka (1929) a Věry Říčařové (1936) jejichž tvůrčí život se spojil roku 1967 i ve společný život osobní.

395 
včetně dph
skladem
ISBN: 978–80–905249–2–1  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090524921  Hmotnost: 0.46 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 94  Rozměr: 220 x 220 mm  Nakladatel: Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život, Simona Chalupová, Denisa Horníková (ed.)

Obsahuje studii Pavla Kalfuse, který zařazuje jejich dílo do kontextu vývoje českého loutkářství poslední třetiny 20. století, studii Andrey Králové, která se věnuje vizualitě loutek obou tvůrců a jejich inspiračním zdrojům, i velmi osobní vypravování Františka Vítka a Věry Říčařové o jejich cestě na pozadí společenských proměn. Část s názvem Dřevěný vesmír Františka a Věry, jejímž autorem je Ondřej Hrab, je věnována scénické výpovědi obou protagonistů nazvané Piškanderdulá. Ta měla sice premiéru již v roce 1977, ale její tvůrci ji s neustálými obměnami hrají dodnes. Kniha se podrobněji zabývá i inscenacemi divadla Drak, na nichž se oba tvůrci podíleli a které se staly pro vývoj moderního českého loutkářství přelomovými. Publikace obsahuje dobové fotografie z inscenací, detailní fotografie loutek, řadu obrazových materiálů z archivu Muzea loutkářských kultur v Chrudimi i z archivů soukromých. Otištěna jsou i osobní vyznání oběma tvůrcům od Alfreda Radoka, Petera Schumanna, Jaromíra Zeminy a Helgy Brehme.