Alois Tománek, scénograf

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisPublikaci Alois Tománek, scénograf vydalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v roce 2012 u příležitosti výstavy Pavel Kalfus a Alois Tománek: Spole…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
280
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum loutkařských kultur v Chrudimi
ISBN978-80-905249-3-4
EAN9788090524934
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.46 Kg
Rozměr220 x 220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran94

Bližší informace o knize "Alois Tománek, scénograf"

Publikaci Alois Tománek, scénograf vydalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v roce 2012 u příležitosti výstavy Pavel Kalfus a Alois Tománek: Společně, každý svou cestou, která mapovala uměleckou tvorbu těchto dvou významných scénografů loutkového divadla a oslavovala jejich 70. výročí narození. Alois Tománek, scénograf, autor kolektiv.


Anotace knihy " Alois Tománek, scénograf, autor kolektiv"

Muzeum chtělo tímto počinem upozornit na neobyčejný rozsah, kontinuitu a mnohotvárnost jejich práce a její význam pro českou profesionální divadelní loutkářskou tvorbu.

Úvodní kapitola Svět loutek Aloise Tománka cituje z prací divadelní historičky Sylvy Šimáčkové-Marešové (1933–2007), na dalších stránkách režisér Karel Brožek vzpomíná na společnou práci s Aloisem Tománkem a kromě líčení inscenačních postupů a ocenění specifik jednotlivých scénografických řešení podává i barvitý obraz o době, ve které jejich společná divadelní díla vznikala. Jeho text je doprovázen řadou fotografií z inscenací i Tománkovými scénografickými návrhy a kresbami. Ačkoliv se publikace pro svůj rozsah věnuje jen výběru z více než dvou set třiceti scénografických prací Aloise Tománka, nabízí ucelený pohled na jeho tvorbu. Nezapomíná ani na Tománkovo působení na Katedře loutkového divadla DAMU Praha, kde vyučoval (a v letech 1986–1990 katedru i vedl) a vychoval tu řadu výborných scénografů. Na závěr jsou zařazeny osobní vzpomínky na předčasně zesnulého tvůrce (19. 1. 2011) od lidí jemu nebližších: Edity Šafaříkové, Niny Malíkové a Pavla Kalfuse..
Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz