METROVIZE

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisUkončete výstup a nástup, spouštíme prodej nového vizuálního průvodce pražským metrem. Jmenuje se Metrovize - Historie, současnost a budoucnost pražsk…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN978-80-907383-6-2
EAN9788090738362
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.80 Kg
Rozměr240 × 180 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran200

Bližší informace o knize "METROVIZE"

Ukončete výstup a nástup, spouštíme prodej nového vizuálního průvodce pražským metrem. Jmenuje se Metrovize - Historie, současnost a budoucnost pražského metra v architektonických perspektivách a vizualizacích v letech 1926–2020. Stojí za ní publicista Jan Charvát a grafik Jan Matoušek – stejný tandem, jenž v roce 2017 vyslal ven obdobně specifickou publikaci Nádech výdech, která se probojovala až do finále soutěže Nejkrásnější česká kniha. METROVIZE, autor Jan Charvát.


Anotace knihy " METROVIZE, autor Jan Charvát"

Metrovize bude svébytnou kronikou vizualizačních stylů československé a české architektury na příkladu stanic pražského metra. Kniha to bude nejen o historii metra, budoucnosti, která nikdy nepřišla, ale i budoucnosti, která pravděpodobně teprve nastane. Perla pro všechny fanoušky metra, designu a architektury. Uvnitř vizuálně kompaktní publikace najdete nikdy nerealizované projekty z let 1926 – 1966, dále historické návrhy architektů Václava Aulického, Antonína Engela nebo Stanislava Hubičky, ale také vize budoucnosti v podání architektky Veroniky Huškové, vizualizací Pavla Sýse a 3D animací Jakuba Nepraše.

„Už během rešerší pro Nádech výdech jsem narazil na spoustu úžasných podkladů, které do relativně úzkého tématu knihy tak úplně nezapadaly. Ať už to byly historické fotografie, dokumenty či architektonické výkresy nebo perspektivy. Ani v případě Metrovize mým cílem ovšem nebyla vědecká nebo čistě geekovské publikace. Jsem přesvědčený, že i na první pohled nezáživná fakta lze podat čtivě a jejich příjemce u nich tak po dvou stranách nezačne upadat do narkózy,“ přibližuje zrod knihy její autor Jan Charvát, jehož předešlá publikace Nádech výdech se věnovala opomíjené architektuře výdechů pražského metra.

Grafické řešení Metrovize se volně odkazuje na orientační systém pražského metra a vychází přímo z estetiky samotných vizualizací metra. „V knize pracujeme s výraznou typografií a kontrastním rytmem černé a bílé, čímž odkazujeme na střídání tmy a světla během cesty podzemím, ale také na ponor do myšlenkového šera při vytváření vize budoucnosti,“ říká grafický designér Jan Matoušek, autor vizuální identity knih Město = Médium či Nádech výdech..
BiggBoss

Obsah knihy: METROVIZE

METROVIZE - examplesMETROVIZE - examplesMETROVIZE - examplesMETROVIZE - examplesMETROVIZE - examplesMETROVIZE - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz