Nádech výdech

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisNakladatelsví BiggBoss vydává v březnu 2018 druhé a doplněné vydání unikátního průvodce historií polozapomenutých hrdinů pražského metra – výdechů, je…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN9788090681743
EAN9788090681743
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr180 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran400

Bližší informace o knize "Nádech výdech"

Nakladatelsví BiggBoss vydává v březnu 2018 druhé a doplněné vydání unikátního průvodce historií polozapomenutých hrdinů pražského metra – výdechů, jejich architektury a lidí, kteří jim zasvětili svůj život. Kniha, která nesmí chybět v knihovně žádného fandy metra, podzemí, urbexu či milovníka Prahy. Nádech výdech, autor Jan Charvát.


Anotace knihy " Nádech výdech, autor Jan Charvát"

Nádherná 400stránková knížka Nádech výdech, která se probojovala mezi finalisty soutěže Nejkrásnější kniha Česka a její první vydání je rozebráno, obsahuje stovky dobových i historických fotografií, nákresů, archiválií a vzpomínek žijících architektů pražského metra. Doposud zcela opomíjená architektura výdechů metra se na povrch dere mnohdy fascinujícími časovými bublinami dobových architektonických stylů. Poprvé v historii, se tak širší i odborná veřejnost dozví mj. i jména mnohých legendárních architektů, kteří je projektovali a stavěli.

Autorem knihy, která je bývalý dlouholetý novinář a reportér ČTK, Českého rozhlasu a České televize, spoluautor bestsellerové trilogie Kmeny, Kmeny 0 a Kmeny 90 Jan Charvát. Za téměř dva roky práce na knize Nádech výdech nashromáždil několik tisíc dokumentů, fotografií, výkresů a archiválií, mluvil se všemi žijícími architekty původních stanic metra a navštívil všechny pražské výdechy.
Novodobé fotografie pro knihu nafotil jeho někdejší novinářský kolega – fotograf Jan Třeštík, držitel několika ocenění Czech Press Photo a vítěz řady dalších fotografických soutěží ve spolupráci s nočním osvětlením od Matyáše Kavana.
Graficky minimalistické ztvárnění knihy včetně autorského fontu má pak na starosti Jan Matoušek, který stál mj. za knihou Město médium a řadou dalších knižních publikací. Nedocenitelnou oponenturu knihy si vzal na starost neúnavný propagátor architektury, writer a multidisciplinární umělec Vladimír 518..
BiggBoss

Obsah knihy: Nádech výdech

Nádech výdech - examplesNádech výdech - examplesNádech výdech - examplesNádech výdech - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz