Obrazy výtvarníků pomáhají dětem

Umění a design - obrázek Jedenáctý kalendář pro Světlušku letos ilustrovala Ivana Pavlišová a vánoční pohlednici pro Konto Bariéry, jako svou jednadvacátou, Pavla Soukupová. Oba projekty spojuje pomoc dětem a proto tyto akce s radostí podpoříme i my.
Nástěnný kalendář Světlušky pomáhá nevidomým

foto k článkuSvětluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Pomoct nevidomým můžete i vy, pošlete DMS nebo si kupte nástěnný kalendář Světlušky

foto k článkuReprodukce obrazů poskytla paní Pavlišová bez nároku na honorář a společně s brněnskou agenturou Antipol Brno CZ připravili tento kalendář. Kvalitu papíru a tisk kalendáře od počátku garantuje společnost Model Obaly, největší výrobce lepenkových obalů v ČR a generální partner kalendáře.

Kalendáře se staly po dobu své existence vyhledávaným sběratelským artiklem a můžete je nyní zakoupit u vybraných knihkupců a galerií, na internetu pak na stránkách www.iumeni.cz. Více informací o kalendáři a o jeho prodeji získáte na www.projektypomahaji.cz.

Škola bez bariér – sen každého zdravotně postiženého dítěte.

foto k článkuVýtěžek z prodeje vánočních pohlednic Konta Bariéry jde na bezbariérové úpravy škol V roce 1997 uvedlo Konto Bariéry na trh svou první vlastní vánoční pohlednici, s uměleckou hodnotou. Autorem pohlednice byl výtvarník, pan Libor Vojkůvka. Pohlednice byla specifická a naprosto originální. Kromě toho, že byla malou zmenšeninou uměleckého výtvarného díla, bylo možné ji složit do 3D objektu a postavit si ji jako dekoraci do interiéru.
Pokud jste vyznavač a sběratel výtvarných děl, tak i pro vás jsou pohlednice Konta Bariéry cesta, jak originálně rozšířit svoji sbírku. Za těch dlouhých jednadvacet let se na tvorbě podílela celá řada předních českých výtvarníků.

foto k článkuNa letošní vánoční pohlednici najdete motiv od akademické malířky paní Pavly Soukupové. Tato výtvarnice vytváří obrazy kombinovanou technikou, která vychází z metod používaných od středověku. Napodobuje stříbro a zlato ve svých obrazech.

Kde pohlednice koupíte?
Každoročně jsou k dostání na poštách nebo na e-shopu Knížního klubu, www.knizniklub.cz.

Pro podnikatele a firmy Pro vás vede cesta přes www.projektypomahaji.cz. Doobjednat lze i dotisk přání včetně loga společnosti.
Kromě pohlednice můžete vybírat i z poměrně široké škály firemních novoročenek s motivy od předních českých výtvarníků. Ať už uznávaných nebo začínajících. Jestliže rozesíláte svým obchodním partnerům a klientům novoročenky tištěné či elektronické, pak to pro vás nebude znamenat žádnou zvláštní změnu oproti předchozím obdobím – naopak – ještě pomůžete zdravotně postiženým dětem učit se a vzdělávat ve školách.

Publisher: iUmeni.cz

Informace o kalendáři

Název: Kalendář pro Světlušku Ivany Pavlišové
Autor: Ivana Pavlišová
Rok vydání: 2018

Koupit kalendář u nás

Obrazy výtvarníků pomáhají dětem - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další umění a design


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sakrálne umenie