Zlín Design Market konečně bude. Na zlínském zámku mu patří poslední únorový víkend

Události - obrázek

Po více než dvou letech se konečně dočkají zájemci o přehlídku Zlín Design Market. Otevře se 26. a 27. února na zámku ve Zlíně a dá prostor k prezentaci originální designérské tvorby.

Ke koupi bude autorská móda, šperky, kabelky, knihy, dekorace, přírodní kosmetika a mnoho dalšího. Pro děti i dospělé jsou připraveny workshopy, setkání s designéry, výstavy a jiný zajímavý doprovodný program.

Sedmý ročník přehlídky současné autorské tvorby Zlín Design Market zve návštěvníky na zlínský zámek na dva dny nabité atraktivním obsahem. „Opravdu velmi se těšíme jak na designéry, tak na návštěvníky. Připravili jsme pro ně pestrý program, kterým bychom chtěli vynahradit dlouhé čekání na tento ročník,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková. Vystavující designéři letos nabídnou módu pro ženy i muže, nejrůznější typy šperků, stylové doplňky, batohy, kabelky, ekologické vychytávky, přírodní kosmetiku, dekorace nebo svíčky.

V rámci doprovodného programu proběhnou prezentace designérů i oblíbené workshopy. V celodenních tvořivých dílnách pro děti a dospělé bude možné vyrobit si originální přání, prostírání nebo voskové ubrousky, malovat na sklo i na textil, vyzkoušet linoryt nebo gravírování do dřeva. Pod vedením Marie Caletkové – Marijenka se uskuteční workshop quillingu neboli papírového filigránu.

Ve spolupráci s portálem iUmeni.cz, který se zaměřuje na současné umění, je připravený knižní program. Povídat se bude o modrotisku, hrát se bude japonské divadlo, své knihy osobně představí výtvarnice Vendula Chalánková i další autoři.

Součástí programu jsou také výstavy, které se aktuálně nacházejí ve výstavních prostorách zámku. V Galerii Václava Chada je to prezentace deseti mladých českých sklářů Sklo v hlavní roli. 26. února ve 14 hodin bude navíc možné se s výstavou blíže seznámit při komentované prohlídce. Výstavní sály Hedvika představují dílo sklářské výtvarnice Miroslavy Ptáčkové pod názvem Skrze vrstvy. I třetí z výstav se věnuje sklu, konkrétně pracím studentů Ateliéru Design skla UTB ve Zlíně.

foto k článkuZlín Design Market se uskuteční v prostorách 2. a 3. patra zámku. Otevřený bude veřejnosti v sobotu 26. února od 10 do 20 hodin a v neděli 27. února od 10 do 16 hodin.

Vstupné na oba dny je 79 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje doprovodný program, výstavy, komentovanou prohlídku a vybrané workshopy. Ostatní jsou za poplatek 100 Kč za jeden workshop.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek. Záštitu převzali poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová a náměstek primátora Pavel Brada. Projekt je realizován za podpory Kulturního fondu Statutárního města Zlína.

Více info na www.zlin-design.cz
Doprovodný program ZDE

Zlín Design Market konečně bude. Na zlínském zámku mu patří poslední únorový víkend ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Zlín Design Market
Zlínský zámek, 2. a 3. patra zámku
sobota 26. února od 10 do 20 hodin a neděle 27. února od 10 do 16 hodin.
Vstupné na oba dny je 79 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma

Další články

Události - obrázek

Pro Ukrajinu se pražskou Kampou rozezní hudební tóny Pražského filharmonického s …

Dvě stovky kulturních organizací připravilo společnou benefiční akci Kultura pro Ukrajinu Celý článek

Události - obrázek

Světy české animace ožily v Holešovické tržnici v Praze

Co to je vlastně filmová animace? A kolik má tváří? Na to odpovídá unikátní výstava nazvaná SVĚTY ČESKÉ ANIMACE umístěná v holešovické tržnici v hale č. 17, která přibliž … Celý článek

Události - obrázek

Olomoucká Telegraph Gallery vystavuje geometrickou krajinu Jana Poupěte

Na poli českého výtvarného umění si Jan Poupě vybudoval stabilní pozici zejména díky geometrizované formě tradiční olejomalby, kterou Telegraph Gallery představí na výsta … Celý článek

Události - obrázek

Výtvarná výstava Arcade v Poděbradech. Vizuální hostina představující komplex Pa …

Od 5. 2. do konce dubna 2022 bude v Galerii Ludvíka Kuby v Poděbradech probíhat výstava umělce Pausera s názvem Arcade. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek - zahradní aukce 6.6.2024 - imgReklama