Zlín Design Market doprovodí autoři a ilustrátoři knih pro děti.

Události - obrázek

Že se v únoru nic neděje a je to nejsmutnější měsíc? Tak to je pěkný nesmysl! Přesvědčte se sami a vyražte netradičně na konci února do Zlína na tradiční Design market.

Ve zcela netypickém termínu a díky pandemii, která přesunula již tradiční ZLÍN DESIGN MARKET na únor (26. - 27.2. 2022), nám bylo umožněno k našemu každoročnímu prodeji vybraných knih o umění, designu a knih pro děti, uspořádat malý doprovodný knižně-kulturní program. Díky vstřícnosti organizátorů akce a ochoty samotných autorů, se můžete samozřejmě kromě řady originálních tvůrců a designérů, těšit také na zajímavý program - autory a ilustrátory vybraných knih pro děti, rodinnou atmosféru, krásné knihy a fajn zážitky.

PROGRAM 26. 2. 2022 (sobota)
13-15 hod Povídání o modrotisku, (Romana Košutková, Veronika Vlková)
15-16 hod Představení japonského divadla kamishibai+ pohádka (Lenka Kamínková)
16-18 hod Knižní ilustrace Venduly Chalánkové

PROGRAM 27. 2. 2022 (neděle)
11-12 hod Nedělní workshop s Picassem (Silvie Šeborová)
14-15 hod Pozvání do světa Kolodějů (Václav Cibulka, Zuzana Gerstnerová)

foto k článkuPovídání o modrotisku

26.2. 13-15 hod
Povídání s autorkami knihy Apolenka z modrotisku - Romanou Košutkovou a Veronikou Vlkovou o knize, modrotisku, ilustraci, tradici. Součástí povídání bude i autogramiáda a výroba modrotiskových záložek.
Kniha o modrotisku přibližuje vzácnou a mizející techniku nejmenším dětem. Díky kouzelným ilustracím Veroniky Vlkové a znalostem Romany Košutkové, která pracuje pro Galerii výtvarného umění v Hodoníně a dlouhodobě se věnuje studiu této techniky.

foto k článkuPředstavení japonského divadla kamishibai + pohádka

26.2. 15-16 hod
Vypravěčská tradice je stará jako lidstvo samo a má v různých částech světa různou podobu. Poslechněte si, jaká je historie i současná podoba vyprávění kamishibai od autorky jednoho takového divadélka – Lenky Kamínkové. A těšit se můžete i na pohádku!


foto k článkuKnižní ilustrace Venduly Chalánkové

26.2. 16-17 hod
Co má společného Janáček, Těsnohlídek, záchranář, Červená karkulka a kuchařka? No přeci Vendulku Chalánkovou a její nenapodobitelné postavičky, které ožívají v nejedné knize. Představí a podepíše Vám je sama ilustrátorka. A které to budou – ty nejnovější – Liška Bystrouška, Mářina kuchařka, Bulbem záchranáře, Vyšívané pohádky a další….

foto k článkuNedělní workshop s Picassem

27.2. 11-12 hod
Vezměte své děti na workshop o umění se Silvií Šeborovou o knize, kterou napsala právě pro ně – Nedělní párty s Picassem.

Co se dá dělat s knížkami o umění nebo s ilustrovanými knihami? Dají se číst, ale hlavně se dají prohlížet. Ve workshopu se Silvií Šeborovou, autorkou publikace Nedělní párty s Picassem, si vyzkoušíme hry a další tipy a triky na to, jak si s dětmi o umění povídat při listování obrázkovými knihami.

foto k článkuPozvání do světa Kolodějů

27.2. 14-15 hod
Tam v hlubokém lese, kde se život víří, dobrodružství čeká - přímo k Tobě míří. Přijdťe se seznámit s Muchomírem, Pupínkem nebo Starospórem, skřítky, kteří mění běh dějin. Představí Vám jej sami autoři komixu - Václav Cibulka, námět a text a Zuzana Gerstnerová, ilustrace.

Po celou dobu trvání Zlín design marketu (so 10-20 hod, ne 10-16 hod) bude probíhat prodej knih o umění, architektuře, designu a zejména vybrané knihy pro děti. Platba bude možná hotově a tentokrát i kartou!

Zlín Design Market

foto k článkuZlín Design Market se již v minulých letech stal místem pro nákup originálních, ručně vyráběných dárků nejen pod vánoční stromek. Veřejnosti se opět otevírají oživené prostory zlínského zámku s příjemnou a přátelskou atmosférou jedinečným způsobem prostoupenou současným designem.

Projekt je určen pro širokou veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi. Každý se může zapojit do tvůrčí a kreativní činnosti v podobě připravených workshopů nebo navštívit výstavy.

Zlín Design Market je projekt připravovaný již sedmým rokem společností Zlínský zámek o.p.s. Umožňuje mladým, originálním tvůrcům prezentovat a propagovat své designérské originály během prodejní výstavy. Zároveň však nabízí prostor renomovaným designérským značkám, které v mnohém inspirují a motivují začínající tvůrce i návštěvníky z řad široké veřejnosti. Designové značky a autoři zde představují módu, šperky, bytové doplňky, grafiku a mnoho dalšího nejen z prostředí českého a slovenského designu. Cílem akce je budovat a rozvíjet projekt, u něhož se setkávají a propojují všechny generace. Záměrem je pokračovat v každoroční tradici, která se stala pravidelnou platformou pro sdílení designových novinek. Představujeme zajímavé trendy, značky, ale i nové objevy na poli designu.

Těšíme se na Vás!

Zlín Design Market doprovodí autoři a ilustrátoři knih pro děti. ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Zlín Design Market
26. 2. - 27. 2. 2022
sobota 10-20 hod, neděle 10-16 hod
Zlínský zámek, Soudní 1, 760 01 Zlín
více info o akci na www.zlin-design.cz

Další články

Události - obrázek

Olomoucká Telegraph Gallery vystavuje geometrickou krajinu Jana Poupěte

Na poli českého výtvarného umění si Jan Poupě vybudoval stabilní pozici zejména díky geometrizované formě tradiční olejomalby, kterou Telegraph Gallery představí na výsta … Celý článek

Události - obrázek

Výtvarná výstava Arcade v Poděbradech. Vizuální hostina představující komplex Pa …

Od 5. 2. do konce dubna 2022 bude v Galerii Ludvíka Kuby v Poděbradech probíhat výstava umělce Pausera s názvem Arcade. Celý článek

Události - obrázek

Malířka Ludmila Smejkalová představuje svůj pestrý svět inspirovaný módou

Nechte se vtáhnout do pestrého světa Ludmily Smejkalové, jedné z nejoriginálnějších současných českých malířek, která si od svých studií na AVU vytvořila pozoruhodný styl … Celý článek

Události - obrázek

Jiří Staňek - ALEGORICKÝ MEZIPROSTOR

V galerii Etcetera Art zahájí kurátorka Ilona Víchová výstavu Jiřího Staňka pod názvem RASTRUM II Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Váš vstup do světa aukcí - imgReklama