Zlín Design Market doprovodí autoři a ilustrátoři knih pro děti.

Události - obrázek Že se v únoru nic neděje a je to nejsmutnější měsíc? Tak to je pěkný nesmysl! Přesvědčte se sami a vyražte netradičně na konci února do Zlína na tradiční Design market.

Ve zcela netypickém termínu a díky pandemii, která přesunula již tradiční ZLÍN DESIGN MARKET na únor (26. - 27.2. 2022), nám bylo umožněno k našemu každoročnímu prodeji vybraných knih o umění, designu a knih pro děti, uspořádat malý doprovodný knižně-kulturní program. Díky vstřícnosti organizátorů akce a ochoty samotných autorů, se můžete samozřejmě kromě řady originálních tvůrců a designérů, těšit také na zajímavý program - autory a ilustrátory vybraných knih pro děti, rodinnou atmosféru, krásné knihy a fajn zážitky.

PROGRAM 26. 2. 2022 (sobota)
13-15 hod Povídání o modrotisku, (Romana Košutková, Veronika Vlková)
15-16 hod Představení japonského divadla kamishibai+ pohádka (Lenka Kamínková)
16-18 hod Knižní ilustrace Venduly Chalánkové

PROGRAM 27. 2. 2022 (neděle)
11-12 hod Nedělní workshop s Picassem (Silvie Šeborová)
14-15 hod Pozvání do světa Kolodějů (Václav Cibulka, Zuzana Gerstnerová)

foto k článkuPovídání o modrotisku

26.2. 13-15 hod
Povídání s autorkami knihy Apolenka z modrotisku - Romanou Košutkovou a Veronikou Vlkovou o knize, modrotisku, ilustraci, tradici. Součástí povídání bude i autogramiáda a výroba modrotiskových záložek.
Kniha o modrotisku přibližuje vzácnou a mizející techniku nejmenším dětem. Díky kouzelným ilustracím Veroniky Vlkové a znalostem Romany Košutkové, která pracuje pro Galerii výtvarného umění v Hodoníně a dlouhodobě se věnuje studiu této techniky.

foto k článkuPředstavení japonského divadla kamishibai + pohádka

26.2. 15-16 hod
Vypravěčská tradice je stará jako lidstvo samo a má v různých částech světa různou podobu. Poslechněte si, jaká je historie i současná podoba vyprávění kamishibai od autorky jednoho takového divadélka – Lenky Kamínkové. A těšit se můžete i na pohádku!


foto k článkuKnižní ilustrace Venduly Chalánkové

26.2. 16-17 hod
Co má společného Janáček, Těsnohlídek, záchranář, Červená karkulka a kuchařka? No přeci Vendulku Chalánkovou a její nenapodobitelné postavičky, které ožívají v nejedné knize. Představí a podepíše Vám je sama ilustrátorka. A které to budou – ty nejnovější – Liška Bystrouška, Mářina kuchařka, Bulbem záchranáře, Vyšívané pohádky a další….

foto k článkuNedělní workshop s Picassem

27.2. 11-12 hod
Vezměte své děti na workshop o umění se Silvií Šeborovou o knize, kterou napsala právě pro ně – Nedělní párty s Picassem.

Co se dá dělat s knížkami o umění nebo s ilustrovanými knihami? Dají se číst, ale hlavně se dají prohlížet. Ve workshopu se Silvií Šeborovou, autorkou publikace Nedělní párty s Picassem, si vyzkoušíme hry a další tipy a triky na to, jak si s dětmi o umění povídat při listování obrázkovými knihami.

foto k článkuPozvání do světa Kolodějů

27.2. 14-15 hod
Tam v hlubokém lese, kde se život víří, dobrodružství čeká - přímo k Tobě míří. Přijdťe se seznámit s Muchomírem, Pupínkem nebo Starospórem, skřítky, kteří mění běh dějin. Představí Vám jej sami autoři komixu - Václav Cibulka, námět a text a Zuzana Gerstnerová, ilustrace.

Po celou dobu trvání Zlín design marketu (so 10-20 hod, ne 10-16 hod) bude probíhat prodej knih o umění, architektuře, designu a zejména vybrané knihy pro děti. Platba bude možná hotově a tentokrát i kartou!

Zlín Design Market

foto k článkuZlín Design Market se již v minulých letech stal místem pro nákup originálních, ručně vyráběných dárků nejen pod vánoční stromek. Veřejnosti se opět otevírají oživené prostory zlínského zámku s příjemnou a přátelskou atmosférou jedinečným způsobem prostoupenou současným designem.

Projekt je určen pro širokou veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi. Každý se může zapojit do tvůrčí a kreativní činnosti v podobě připravených workshopů nebo navštívit výstavy.

Zlín Design Market je projekt připravovaný již sedmým rokem společností Zlínský zámek o.p.s. Umožňuje mladým, originálním tvůrcům prezentovat a propagovat své designérské originály během prodejní výstavy. Zároveň však nabízí prostor renomovaným designérským značkám, které v mnohém inspirují a motivují začínající tvůrce i návštěvníky z řad široké veřejnosti. Designové značky a autoři zde představují módu, šperky, bytové doplňky, grafiku a mnoho dalšího nejen z prostředí českého a slovenského designu. Cílem akce je budovat a rozvíjet projekt, u něhož se setkávají a propojují všechny generace. Záměrem je pokračovat v každoroční tradici, která se stala pravidelnou platformou pro sdílení designových novinek. Představujeme zajímavé trendy, značky, ale i nové objevy na poli designu.

Těšíme se na Vás!

Publisher: iUmeni.cz

Zlín Design Market
26. 2. - 27. 2. 2022
sobota 10-20 hod, neděle 10-16 hod
Zlínský zámek, Soudní 1, 760 01 Zlín
více info o akci na www.zlin-design.cz

Zlín Design Market doprovodí autoři a ilustrá… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Radka Bodzewicz - Božská komedie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder