Malířka Ludmila Smejkalová představuje svůj pestrý svět inspirovaný módou

Události - obrázek Nechte se vtáhnout do pestrého světa Ludmily Smejkalové, jedné z nejoriginálnějších současných českých malířek, která si od svých studií na AVU vytvořila pozoruhodný styl volně proplouvající mezi hranicemi umění a designu.

Obrazy inspirované motivy ze světa reklam nebo módy budou k vidění na výstavě s názvem Sen o autě, která bude zahájena 10. 2. ve smíchovské Kavárně co hledá jméno.

foto k článkuLudmila Smejkalová si ostatně nikdy příliš nelámala hlavu s tendencemi akademického světa, naopak se ve své tvorbě oddala absolutní svobodě spojovat témata, která jí zkrátka baví. Nejvíce ji přitahuje vizuální estetika a motivy ze módy. Stejně tak jako umění proniká do tvorby vyhlášených haute-couture značek, kterým dodává nový rozměr, i Ludmila mnohdy tyto motivy parafrázuje a vrací zpět na plátno. Inspiraci nachází například v potiscích látek ze 70. let nebo designech luxusních parfémů. Nezůstává ale vždy pouze u plochy, tvary obrazů často přetváří v módní artefakty v podobě psaníček, která má divák doslova chuť nosit.

foto k článkuJe zároveň velkou milovnicí květin, které stejně jako módu nebo design můžeme vnímat jako způsob, jak si vizuálně zkrášlovat svět kolem sebe. Tvary listů pak volnými asociacemi přecházejí v čisté kompozice různých patternů, povrchů nebo abstraktních linií. Vytvářejí tak dohromady osobitou mozaiku plnou fantazijních krajin, kterými se Ludmila nechává unášet na kolech svého snového auta.

Vernisáž výstavy Sen o autě proběhne 10. 2. od 19h v Kavárně co hledá jméno.

O autorce:

Ludmila Smejkalová (*1979) je česká malířka a absolventka AVU v atelieru Vladimíra Skrepla. Její nezaměnitelný styl je charakteristický kombinací uvolněné exprese a odkazy na svět designu. Často pracuje se symboly feminity a vizuální estetikou popkultury v kombinaci s intimitou. Má za sebou celou řadu samostatných výstav, například v galerii NoD, Polanski, Berlínskej model nebo White Pearl Gallery. Kromě malby se věnuje také oděvnímu designu a tetování.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Malířka Ludmila Smejkalová představuje svůj p… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Face book