Lubomír Stiburek – Naše zem s nadhledem

Události - obrázek Blíží se čas dovolených a výletů. Pokud zavítáte do konce prázdnin ve Středočeském kraji do města Březnice, budete se moci kromě vzácně dochované památky renesanční architektury – zámku s parkem, potěšit i krásnými fotkami Lubomíra Stiburka v místní synagoze.

foto k článkuA jak již napovídá název výstavy – Naše zem s nadhledem – půjde o velkoformátové fotografie naší země, vášnivého fotografa Lubomíra Stiburka. A tak si můžeme v netradičních prostorách synagogy ve městě Březnice prohlédnout výstavu, která krásně zaplní a rozjasní zdi jejího interiéru.

Synagoga byla postavena v letech 1725–1726 v pozdně barokním až klasicistním slohu, stojí v bývalém ghettu Lokšany ve městě Březnice. Synagoga označena římskou číslici XVI a je dochovaným příkladem české synagogální architektury centrálního typu. Dnes je spravována NPÚ, Správou státního zámku Březnice a je zde expozice židovské vzdělanosti. Ve městě se také nachází židovský hřbitov.

foto k článku„Zájem o fotografování jsem zdědil už v dětství po svém otci, a proto jsem později vystudoval filmovou a televizní kameru a Institut výtvarné fotografie. Při práci televizního kameramana jsem se tvůrčí fotografií začal cílevědoměji zabývat hlavně pod vlivem chebského fotoklubu a fotografické galerie G4. Prošel jsem řadou pokusů v dokumentární i výtvarné fotografii, k těmto tématům se stále rád vracím.

foto k článkuJedním z hlavních oborů mé profesionální fotografické práce bylo zobrazování památek a přírody ČR. Vytvořil jsem obsáhlý archiv takovýchto snímků, který stále doplňuji. V poslední době zakázkově fotografuji hlavně interiéry a architekturu a jako kameraman pracuji pro různé televizní produkce.

foto k článkuVedle místopisného fotografování hradů, zámků a měst mne začalo velmi přitahovat výtvarné zobrazení české a moravské krajiny, méně konkrétní a více stylizované. Tak se postupně vyvinul tento soubor svislých pohledů na přírodu z výšky, někdy malé, jindy velké, který krásu naší krajiny ukazuje z méně obvyklého, ale velmi zajímavého a výtvarného úhlu. „

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Lubomír Stibůrek – Naše zem s nadhledem
Synagoga Březnice
výstava potrvá do konce srpna 2021
otevřeno denně 10:00 - 17:00

Lubomír Stiburek – Naše zem s nadhledem - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

SÓLO: Jakub Roztočil