Marek Nenutil představuje své poetické zneklidnění ze stavu naší planety

Události - obrázek Ostravský vizuální umělec Marek Nenutil, přichází po roce do Prahy se svou novou kolekcí obrazů reflektujících světovou environmentální krizi.

Výstavu mohou diváci vidět od 18. června ve smíchovské Kavárně co hledá jméno.

foto k článkuDosavadní tvorba Marka Nenutila je typická bizarními výjevy na pomezí dystopie a grotesky nebo absurdního dramatu, v němž hraje hlavní roli člověk a všeobjímající napětí, pramenící z problémů současného světa - od globální ekologické krize až po nárůst násilí, nenávisti a xenofobie - které prosakují do současnosti prostřednictvím masmediálních her a sociálních sítí přehlcených fake news všeho druhu. Přehlcenost okolního světa však odkrývá lidskou osamělost, která k nám citlivě promlouvá v Markově novější tvorbě.

foto k článkuNejnovější práce prezentované na výstavě „what the picture wants“ vyjadřují odvrácení pozornosti od člověka směrem k přírodním motivům, ve kterých autor zdánlivě nachází vnitřní klid a smíření. Pestrobarevné rybky plavající ve vodě nebo květy ve své přirozené jednoduché kráse však jako by implicitně poukazovaly na křehkou rovnováhu, o kterou přicházíme. Jako jednu ze svých inspirací ostatně autor uvádí dokument Antropocén: Epocha člověka, který přináší provokativní zážitek poukazující na dopad lidstva na naši planetu.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Marek Nenutil představuje své poetické znekli… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sport in Art: CYKLISTIKA

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder