Tančící dům se znovu otevírá a prodlužuje výstavu Bořka Šípka

Události - obrázek Od čtvrtka 14. května mohou lidé opět navštívit Galerii Tančící dům a výstavu českého umělce a architekta Bořka Šípka. Na měsíc červen zcela poprvé otevře i dosud nepřístupné technické zázemí.

Retrospektivní výstavu, která měla původně končit v březnu, přerušila pandemie koronaviru krátce před jejím původním zakončením. Galerie se proto rozhodla výstavu prodloužit až do 27. září 2020. Návštěvníky čeká na 200 skleněných předmětů a na 60 kousků designového nábytku, který umělec vlastnoručně vyráběl. Výstavu vidělo již několik desítek tisíc lidí. Pouze v červnu budou moci návštěvníci nahlédnout do technické zázemí Tančícího domu, které není běžně přístupné veřejnosti.

 

foto k článkuÚplně poprvé se od 1. do 30. června otevírají veřejnosti nikdy nepřístupné prostory Tančícího domu. Návštěvníci mohou během léta nahlédnout do technického zázemí domu, který navrhli slavní architekti Frank O. Gehry a Vlado Milunić. Vstupné je zahrnuto v ceně vstupenky do galerie.

 

„Zavření galerie na tak dlouho dobu pro nás nebylo jednoduché. O to větší radost nám udělal každý dotaz, kdy už bude znovu otevřeno a jestli se chystáme výstavu prodloužit. Retrospektiva Bořka Šípka bude v Tančícím domě přes celé léto až do 27. září. Zatím ji stihlo vidět několik desítek tisíc lidí,“ uvedl ředitel galerie Robert Vůjtek.

 

foto k článkuGalerie Tančící dům se znovu otevře ve čtvrtek 14. května po téměř dvou měsících.  Aktuální výstava českého skláře, umělce a architekta Bořka Šípka je souborem nejrůznějších objektů: vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci, svůj charakter, jenž spojuje a drží pohromadě jejich autor, Bořek Šípek. Jedněmi z nejcennějších děl jsou dva skleněné meče, které Šípek vyráběl v roce 2003 pro Karla Lagerfelda do Francie. Retrospektiva je největší prodejní výstavou tohoto umělce. K prodeji jsou prototypy z kolekce „Odsouzeni k smrti“, vázy, porcelán a další dekorační sklo od Bořka Šípka. Výstava Bořek Šípek – Retrospektiva je v Galerii Tančící dům k vidění do 27. 9. 2020 každý den včetně všech svátků mezi 9:00 a 19:00. Vstupné je 190 Kč pro dospělé a 110 Kč pro studenty a seniory. Vstupné na vyhlídku je 30 Kč.

 

foto k článkuGalerie Tančící dům také prodlužuje do 31. 12. 2020 také první kolo Národní sbírky dobových předmětů a fotografií ze 70. a 80. let 20. století. Artefakty v dobrém stavu z tohoto historicky nedávného období velice rychle mizí a hrozí, že by se časem zcela vytratily. Galerie proto vyzývá veřejnost k jejich darování nebo dlouhodobému zapůjčení. Fotografie je možné zaslat na adresu Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, 120 00 Praha nebo na rezervace@galerietancicidum.cz. Nejlepších 10 fotografií bude odměněno soukromou komentovanou prohlídkou Tančícího domu.

 

13. 11. 2019 – 27. 9. 2020
Bořek Šípek – Retrospektiva
Galerie Tančící dům
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Kurátorka výstavy: Jana Sommerová
www.galerietancicidum.cz 

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Tančící dům se znovu otevírá a prodlužuje výs… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Keška v galerii
Keška v galerii
Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Vincent van Gogh.  The Great Masters of Art Series