Tančící dům se znovu otevírá a prodlužuje výstavu Bořka Šípka

Události - obrázek

Od čtvrtka 14. května mohou lidé opět navštívit Galerii Tančící dům a výstavu českého umělce a architekta Bořka Šípka. Na měsíc červen zcela poprvé otevře i dosud nepřístupné technické zázemí.

Retrospektivní výstavu, která měla původně končit v březnu, přerušila pandemie koronaviru krátce před jejím původním zakončením. Galerie se proto rozhodla výstavu prodloužit až do 27. září 2020. Návštěvníky čeká na 200 skleněných předmětů a na 60 kousků designového nábytku, který umělec vlastnoručně vyráběl. Výstavu vidělo již několik desítek tisíc lidí. Pouze v červnu budou moci návštěvníci nahlédnout do technické zázemí Tančícího domu, které není běžně přístupné veřejnosti.

 

foto k článkuÚplně poprvé se od 1. do 30. června otevírají veřejnosti nikdy nepřístupné prostory Tančícího domu. Návštěvníci mohou během léta nahlédnout do technického zázemí domu, který navrhli slavní architekti Frank O. Gehry a Vlado Milunić. Vstupné je zahrnuto v ceně vstupenky do galerie.

 

„Zavření galerie na tak dlouho dobu pro nás nebylo jednoduché. O to větší radost nám udělal každý dotaz, kdy už bude znovu otevřeno a jestli se chystáme výstavu prodloužit. Retrospektiva Bořka Šípka bude v Tančícím domě přes celé léto až do 27. září. Zatím ji stihlo vidět několik desítek tisíc lidí,“ uvedl ředitel galerie Robert Vůjtek.

 

foto k článkuGalerie Tančící dům se znovu otevře ve čtvrtek 14. května po téměř dvou měsících.  Aktuální výstava českého skláře, umělce a architekta Bořka Šípka je souborem nejrůznějších objektů: vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci, svůj charakter, jenž spojuje a drží pohromadě jejich autor, Bořek Šípek. Jedněmi z nejcennějších děl jsou dva skleněné meče, které Šípek vyráběl v roce 2003 pro Karla Lagerfelda do Francie. Retrospektiva je největší prodejní výstavou tohoto umělce. K prodeji jsou prototypy z kolekce „Odsouzeni k smrti“, vázy, porcelán a další dekorační sklo od Bořka Šípka. Výstava Bořek Šípek – Retrospektiva je v Galerii Tančící dům k vidění do 27. 9. 2020 každý den včetně všech svátků mezi 9:00 a 19:00. Vstupné je 190 Kč pro dospělé a 110 Kč pro studenty a seniory. Vstupné na vyhlídku je 30 Kč.

 

foto k článkuGalerie Tančící dům také prodlužuje do 31. 12. 2020 také první kolo Národní sbírky dobových předmětů a fotografií ze 70. a 80. let 20. století. Artefakty v dobrém stavu z tohoto historicky nedávného období velice rychle mizí a hrozí, že by se časem zcela vytratily. Galerie proto vyzývá veřejnost k jejich darování nebo dlouhodobému zapůjčení. Fotografie je možné zaslat na adresu Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, 120 00 Praha nebo na rezervace@galerietancicidum.cz. Nejlepších 10 fotografií bude odměněno soukromou komentovanou prohlídkou Tančícího domu.

 

13. 11. 2019 – 27. 9. 2020
Bořek Šípek – Retrospektiva
Galerie Tančící dům
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Kurátorka výstavy: Jana Sommerová
www.galerietancicidum.cz 

Tančící dům se znovu otevírá a prodlužuje výstavu Bořka Šípka ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Nový výstavní prostor Bold Gallery otevře příští týden Božská komedie Radky Bodz …

Pražské Holešovice, které se rychle mění v epicentrum současného umění, budou mít další důležitý opěrný bod. Již 28. května zde vůbec poprvé otevře své dveře návštěvníkům … Celý článek

Události - obrázek

Tohle JE galerie: Dualita

Konečně se nám podařilo zahájit naši letošní druhou výstavu. Po období nejistoty a odkládání jsme 11.5. oficiálně pověsili poslední obraz a připravili pro diváky zajímavo … Celý článek

Události - obrázek

Vítězem čtvrtého ročníku Czech Nature Photo se stal Petr Slavík

Mezinárodní porota fotografické soutěže Czech Nature Photo vybrala Fotografii roku z kategorie Savci od Petra Slavíka s názvem „Ve stínu“. Do čtvrtého ročníku soutěže se … Celý článek

Události - obrázek

Umění dlouhého století virtuálně

Národní galerie Praha a nadační fond Bohemian Heritage Fund společně připravily interaktivní virtuální prohlídku expozice 1796–1918: Umění dlouhého století, která zahrnuj … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - podpořte náš portál www.iumeni.cz v soutěži ShopRoku 2023 - imgReklama