Radim Schreiber pro Světlušku

Události - obrázek Kalendář pro Světlušku má každoročně na starosti jiný autor. Pro rok 2021 se jím stal český fotograf Radim Schreiber, rodák z Liberce žijící už dvacet let v americké Iowě.

Přesně před jedenácti lety zachytil první snímek rozzářené světlušky zblízka. Její krása ho uchvátila natolik, že začal světlušky fotografovat profesionálně a detailněji zkoumat i po vědecké stránce. A právě jedinečné snímky magických světlušek budou zdobit, v pořadí již třináctý, světluščí kalendář.

"Je pro mě moc důležité zachytit světlušky v jejich přirozeném prostředí, v originální kráse a světle. Nepoužívám blesk, abych je neoslnil a abych nezastínil jejich svit. Snažím se zachytit ten moment, který trvá jenom zlomek sekundy, občas i několik minut. Světlušky jsou pro mě světlo ve tmě, ukazují mi cestu k radosti, naději a spojení s přírodou. Rád s mými fotografiemi sdílím jejich magickou krásu," říká Radim o focení broučků.

Zakoupením kalendáře uděláte radost nejen sobě, ale pomůžete také rozsvítit svět nevidomých dětí a dospělých, kterým Světluška pomáhá. Kalendář můžete nyní zakoupit u vybraných knihkupců a galerií, na internetu pak na stránkách www.iumeni.cz. Více informací o kalendáři a o jeho prodeji získáte na www.projektypomahaji.cz.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Publisher: iUmeni.cz

Informace o kalendáři

Název: Kalendář pro Světlušku 2021- Radim Schreiber
Autor: Radim Schreiber
Rok vydání: 2020

Koupit kalendář u nás

Radim Schreiber pro Světlušku - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Básně a kresby (z fotoalba) – Květa Válová