Komiksová soutěž - Promluv k světu bublinou.

Události - obrázek

Společnost ADRA zve již čtvrtým rokem mladé kreslíře do 26 let do Komiksové soutěže – Promluv k světu bublinou na téma Cíle udržitelného rozvoje.

Jde o komiksovou soutěž s názvem "Promluv k světu bublinou". Soutěž má podpořit "Cíle udržitelného rozvoje", dokument schválený členskými státy OSN, který má za úkol naplnit potřeby současné generace bez toho, aby ohrozil generace budoucí.

foto k článkuV každé z pěti kategorií budou vyhlášeni tři vítězové, kteří vyhrají věcné ceny, účast na komiksovém workshopu "Vyprávění komiksem" pod vedením Michaela Petruse a možnost vystavit svůj komiks v centru Prahy.

Zapojit se můžou i pedagogové a přihlásit třeba celou třídu!

Na stránkách ADRA Česká republika se můžete dozvědět podmínky a podrobnosti soutěže a také další informace o Cílech udržitelného rozvoje.

Uzávěrka soutěže je 15. 10. 2019. Do té doby je třeba se registrovat přes webový formulář pro jednotlivce či pro třídní kolektivy (vyplní pedagog) a zajistit, aby komiks/y do Adry dorazil v elektronické i papírové podobě. Vyhlášení výsledků proběhne nejpozději 21. 11. 2019. Více o pravidlech soutěže.

Cíle udržitelného rozvoje

foto k článkuKdo ušil naše tričko? Kdo vypěstoval kávu, kterou pijeme? Kdo nakupuje české zbraně? Kdo prodává v obchodu dole na rohu? Kam mizí naše odpadky? Kdy vás naposledy požádal na ulici někdo o peníze? Proč se potýkáme s čím dál tím většími suchy a hrozivějšími povodněmi? Pokud si na tyto otázky odpovíme, zjistíme, že náš svět je propojený víc, než si myslíme.

Více než kdy dřív tak platí citát Johna Donneho, který již v roce 1624 pronesl, že "Žádný člověk není ostrov sám pro sebe". Z toho pro nás vyplývají nejen nové příležitosti, ale i výzvy.

Proto se téměř všechny státy světa, zástupci občanské společnosti, podnikatelské sféry, akademické obce i občané ze všech kontinentů rozhodli najít cestu jak těmto výzvám, jež souvisejí s rozvojem našeho světa, společně čelit.

Výsledkem této snahy jsou Cíle udržitelného rozvoje. Jedná se o dokument schválený členskými státy OSN.

foto k článkuJednotlivé cíle naznačují oblasti a ukazují směry, kterými bychom se měli v následujících 15 letech vydat, pokud chceme přispět k rozvoji, který nebude probíhat na úkor společnosti ani přírody. Takovému rozvoji, který naplní potřeby současné generace bez toho, aniž by ohrozil životní podmínky generací dalších. Dokument obsahuje 17 cílů, kterých by mělo být dosaženo do roku 2030.

Cíle se se věnují těmto tématům:
1) Konec chudoby
2) Konec hladu
3) Zdraví a kvalitní život
4) Kvalitní vzdělání
5) Rovnost mužů a žen
6) Pitná voda
7) Dostupné a čisté energie
8) Důstojná práce a ekonomický růst
9) Průmysl, inovace a infrastruktura
10) Méně nerovností
11) Udržitelná města a obce
12) Odpovědná výroba a spotřeba
13) Klimatická opatření
14) Život ve vodě
15) Život na souši
16) Mír, spravedlnost a silné instituce
17) Partnerství ke splnění cílů

Cíle udržitelného rozvoje se netýkají pouze rozvojových zemí, týkají se nás všech, a na nás všech je také jejich úspěšné naplňování. Má tedy smysl se o obsah jednotlivých cílů zajímat.

Komiksové tipy & triky

foto k článkuZpozorníte při zaslechnutí slůvka "komiks"? Vybaví se vám pod ním Čtyřlístek, Superman či jiná díla a chtěli byste nahlédnout pod pokličku toho, jak vlastně něco podobného vytvořit? Myslíte si o sobě, že nemáte dostatečný talent, abyste se pustili do tvoření? Při pohledu na prázdný papír vás nenapadá co dál?

Pokud jste si na tyto otázky odpověděli kladně, pusťte se do čtení následujícího článku!

K jednotlivým tématů se vyjádřily i známé osobnosti v klipu Česko mění svět

vyrobilo: LaceUp, zdroj: youtube.cz

Komiksová soutěž - Promluv k světu bublinou. ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

DOMINIK MAREŠ / Za poznáním

Dominik Mareš (*1972) je současný český malíř, grafik a umělec. Jeho tvorba se nese v duchu strukturální abstrakce, které zůstává věrný, přičemž hledá nové možnosti a tec … Celý článek

Události - obrázek

KUBIŠTA – FILLA. Plzeňská disputace

Výstava mapuje umělecký a osobní vztah dvou hlavních představitelů českého moderního umění a „českého kubismu“ Bohumila Kubišty a Emila Filly v kontextu generací, nastupu … Celý článek

Události - obrázek

Festival Meeting Brno 2019 teď když máme, co jsme chtěli

Čtvrtý ročník festivalu přinese do Brna opět pestrou skladbu diskuzních fór a kulturních akcí. Celý článek

Události - obrázek

XII. ročník PRAGUE PHOTO

Letošní ročník přehlídky fotografií PRAGUE PHOTO se uskuteční v nových prostorách - v historické budově z r. 1905 na Starém Městě v Praze, a to ve dnech 28. května - 2. … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - podpořte náš portál www.iumeni.cz v soutěži ShopRoku 2023 - imgReklama