Aukce Galerie Kodl pro Národní divadlo i Centrum Paraple

Události - obrázek

Letošní podzim se opět ponese ve znamení celé řady výjimečných a skvostných reprezentantů české výtvarné scény 18., 19. a 20. století. Galerie Kodl v neděli 27.listopadu v pražském Paláci Žofín zahájí svůj již 77 Aukční den.

foto k článkuV tento den budete mít možnost zhlédnout na 219 děl v celkové hodnotě rezonující s hranicí takřka 85 000 000 Kč. A je vskutku na co se těšit. Mezi draženýni díly se objeví stálice aukčních rekordů jako jsou Josef Šíma, Toyen, Václav Tikal, Josef Čapek , Emil Filla či Kamil Lhoták.
Sběratelé a milovníci umění se ale mohou těšit na jednoho z nejvýraznějších českých impressionistů, Antonína Slavíčka, solitéra Aléna Diviše, klasika mezi ilustrátory dobrodružných knih, Zdeňka Buriana, nebo knih pro děti, Jiřího Trnku.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Aukce pro Paraple

foto k článkuA nejenom sběratele a milovníky umění potěší nedělní aukce. Již počtvrté pořádá Galerie Kodl aukci výtvarného umění pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Uskuteční se 27. 11. od 12 hodin v pražském Paláci Žofín.
Dá se říci, že z této počínající tradice stává jeden z nejvýraznějších donátorských počinů ve prospěch Centra Paraple. Celkový výnos z předchozích aukcí pro Centrum Paraple činí 2 014 000 Kč.

Aukce na podporu mladých dramatiků

foto k článkuDalším, zcela ojedinělým počinem Galerie Kodl je aukce vstupenek na podporu mladých dramatitků, která proběhne rovněž v neděli 27.11. od 14 hodin.
Dražitelé budou mít poprvé možnost zúčastnit se benefiční Aukce pro Národní divadlo na podporu mladých dramatiků, při níž se budou dražit vstupenky na derniéru vynikající divadelní hry Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem v titulní roli na jevišti Národního divadla. Výtěžek bude v celkové výši bez jakékoli aukční přirážky či provize připsaný ve prospěch Fondu na podporu vzniku nových českých divadelních her.

Zdroj: www.galeriekodl.cz

Aukce Galerie Kodl pro Národní divadlo i Centrum Paraple ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Výstava Zdeněk Burian – Vzdálené světy

Galerie European Arts uvede v prosinci výstavu Zdeněk Burian: Vzdálené světy, v rámci které představí Burianovy vybrané práce sdružené tématem přírody, exotických míst a … Celý článek

Události - obrázek

JOSEF SUDEK: V ATELIÉRU - ze sbírky negativů Ústavu dějin umění Akademie věd …

Výstava světově proslulého českého fotografa Josefa Sudka, uspořádaná na závěr roku jeho 120. výročí narození (1896) a 40. výročí úmrtí (1976), představí fotografie ateli … Celý článek

Události - obrázek

Avantgardní fotograf Jaromír Funke

K letošnímu 120. výročí narození světové proslulého českého fotografa, teoretika fotografie a pedagoga Jaromíra Funkeho (1896 – 1945) připravila Leica Gallery Prague výst … Celý článek

Události - obrázek

MINT: Brno Fashion Market

Víkend 3. a 4. prosince vyřeší vaše Vánoce. Následujících dvacet dní už můžete jenom péct cukroví, koukat na telku a pít svařák. MINT: Brno Fashion Market, největší nákup … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek- večerní aukce - 7.12.2023 - imgReklama