Aukce Galerie Kodl pro Národní divadlo i Centrum Paraple

Události - obrázek Letošní podzim se opět ponese ve znamení celé řady výjimečných a skvostných reprezentantů české výtvarné scény 18., 19. a 20. století. Galerie Kodl v neděli 27.listopadu v pražském Paláci Žofín zahájí svůj již 77 Aukční den.

foto k článkuV tento den budete mít možnost zhlédnout na 219 děl v celkové hodnotě rezonující s hranicí takřka 85 000 000 Kč. A je vskutku na co se těšit. Mezi draženýni díly se objeví stálice aukčních rekordů jako jsou Josef Šíma, Toyen, Václav Tikal, Josef Čapek , Emil Filla či Kamil Lhoták.
Sběratelé a milovníci umění se ale mohou těšit na jednoho z nejvýraznějších českých impressionistů, Antonína Slavíčka, solitéra Aléna Diviše, klasika mezi ilustrátory dobrodružných knih, Zdeňka Buriana, nebo knih pro děti, Jiřího Trnku.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Aukce pro Paraple

foto k článkuA nejenom sběratele a milovníky umění potěší nedělní aukce. Již počtvrté pořádá Galerie Kodl aukci výtvarného umění pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Uskuteční se 27. 11. od 12 hodin v pražském Paláci Žofín.
Dá se říci, že z této počínající tradice stává jeden z nejvýraznějších donátorských počinů ve prospěch Centra Paraple. Celkový výnos z předchozích aukcí pro Centrum Paraple činí 2 014 000 Kč.

Aukce na podporu mladých dramatiků

foto k článkuDalším, zcela ojedinělým počinem Galerie Kodl je aukce vstupenek na podporu mladých dramatitků, která proběhne rovněž v neděli 27.11. od 14 hodin.
Dražitelé budou mít poprvé možnost zúčastnit se benefiční Aukce pro Národní divadlo na podporu mladých dramatiků, při níž se budou dražit vstupenky na derniéru vynikající divadelní hry Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem v titulní roli na jevišti Národního divadla. Výtěžek bude v celkové výši bez jakékoli aukční přirážky či provize připsaný ve prospěch Fondu na podporu vzniku nových českých divadelních her.

Zdroj: www.galeriekodl.cz

Aukce Galerie Kodl pro Národní divadlo i Cent… - www.iUmeni.cz ()

OnlineArt.cz - Nezávislý občasník o výtvarném umění s přesahy od literatury, poezie, hudební a divadelní tvorby

Quido Šimek
Quido Šimek
Nové povídání o pejskovi a kočičce
Hlemýžď Čilišnek
Hlemýžď Čilišnek

Raketa č. 11 - Chlupaté číslo