Vídeň: Muzejní noc 4. října 2014

Události - obrázek Muzea a galerie ve Vídni budou mít v sobotu 4. října otevřeno i po půlnoci. V Rakousku se totiž koná Dlouhá muzejní noc.

Dlouhá muzejní noc začíná v 18:00 a skončí v 1:00 po půlnoci. V Rakousku se koná už popatnácté. Ve Vídni bude otevřeno 124 institucí. Kromě světoznámých výstavních síní jako je Albertina, Kunsthalle a Lepoldovo muzeum i moderní MUMOK si mohou návštěvníci prohlédnout i méně známá místa. Patří mezi ně poprvé Zimní palác Belvederu, Chrámový poklad sv. Štěpána, palác Porcia či Science Pool nebo 1. Vídeňské muzeum rybářství a další novinky. Speciální program je připraven i pro děti.

Městská doprava a kultura

foto k článkuMuzejní noci je přizpůsobena i hromadná doprava. Organizátoři zřídí zvláštní linky. Metro ve Vídni funguje o víkendu přes noc. Do všech muzeí se člověk dostane na jedinou vstupenku. Ta poslouží i jako jízdenka a bude platit od 16 hodin odpoledne 4. října do 5. října 3 hodin ráno. Dospělého vyjde na 13 eur. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Senioři, studenti a starší školáci platí 11 eur.

Zdroj: langenacht.orf.at

Publisher: iUmeni.cz

Vídeň: Muzejní noc 4. října 2014 - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sakrálne umenie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder