Galerie nabídne balony, kostitřasy, motorky i auta od Kamila Lhotáka

Události - obrázek Technika ze starých časů a liduprázdné periferie byly hlavními motivy díla malíře Kamila Lhotáka. Výstavu jeho prací připravila na závěr roku Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Loni jsme si připomínali výročí sto let od Lhotákova narození. Ač byl z hlediska výtvarného vzdělání samoukem, jeho dílo je velmi kultivované a obsáhlé. Za svůj život namaloval na dva tisíce obrazů a desítky tisíc kreseb, ale věnoval se i grafice, ilustrační a filmové tvorbě.

foto k článkuInspiraci nacházel ve vzpomínkách z dětství, starých obrázkových časopisech, atlasech či reklamních prospektech. Ovlivnila jej i tvorba malíře Henriho Rousseaua. Miloval dopravní prostředky, svérázný svět městských periferií, letišť, ale i prvních autovrakovišť.

foto k článkuVedle idealizovaných krajin s horkovzdušnými balony, vzducholoděmi, starými automobily či kostitřasy v jeho dílech nacházíme i řadu lidí s různým handicapem. Sám Lhoták totiž trpěl obrnou, ovšem nezahořkl, ale podle pamětníků si uchoval velký dar slova a smysl pro humor i ironii. Zemřel v roce 1990.

Potrvá až do 2. února 2014.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/vystava-kamil-lhotak-0ry-/vytvarne-umeni.aspx?c=A131212_180037_vytvarne-umeni_vha

Publisher: iUmeni.cz

Galerie nabídne balony, kostitřasy, motorky i… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Mezi dvěma světy: Židovští malíři v Bohemii