Vrstvy knihy Tajemství dřeva

Recenze - obrázek

Patřičného jubilejní, celkově desátá kniha o dřevě i pro ženy, pro holky a pro maminky, kniha lásky k našemu nejbližšímu materiálu, kniha -  vyznání.

Většina lidí vidí dřevo už hotové, tedy v hotové podobě. A ještě taky nalakované, natřené.
Naučil jsem se nejen vidět dříví v různém stadiu rozpracování, naučil jsem se ho opracovávat sám a železem otvírat vrstvu po vrstvě. (Tím železem míním pily, sekeru, poříz či dláta)

foto k článkuTaková vrstevnatá je i kniha Tajemství dřeva. Vy ji nejprve prolistujete, abyste věděla co v ní je. Podruhé, nebo potřetí si třeba přečtete i úvod a porozumíte stavbě té knihy. Ale i pak, kdykoliv ji někde otevřete později, znovu, objevíte další vrstvu, vyprávění, příběh. Nevěříte? Vsaďte se!

O co? O láhev růžové frankovky. Při každém otevření (té knihy i láhve) vás čeká zase něco nového. Tajemství, jiné dřevo nebo jeho kouzlo.
Tahle kniha je krásná, mnohovrstevná. Je jako samo dřevo. Ale taky je jako žena.
Žena se svléká, vidíte ji nahou, ale když ji otevřete zítra, zjistíte, že jsou tu další závoje, jiná krajka, nový úsměv.

Někde jsem to napsal, že my muži se leckdy cítíme být spojeni s přírodou, zatímco žena prostě přírodou je. Je to ten hlavní rozdíl mezi námi?

foto k článkuA kniha Tajemství dřeva je jedinečná tak jako dřevo. I proto, že mi bylo dáno o něm vyprávět ještě někomu dalšímu. Ta kniha může změnit váš život, zlepšit, báječně posunout, protože dřevo je stejně kouzelné a jedinečné jako vy. Jako každý z vás. Stačí trochu listovat, sem tam se začíst a zasmějete se, a budete se jinak dívat i na sebe a okolí, s radostí, vesele.

Protože váš život je nesmírný, mnohotvárný, a opakuju se, já vím, jedinečný original.
Díváme se do nebe skrz koruny stromů. Dívat se nahoru pomáhá ze všeho nejvíc.

A právě o tom vám vypráví dřevo.

foto k článkuJednoduše řečeno, každý strom má své tajemství a kdo má rád překvapení, může se připojit na dobrodružnou cestu objevování kouzla dřeva zachyceného zázračnou rukou Martina Patřičného. Možná, že na této tajemné výpravě odhalíte svůj vlastní příběh, naleznete sami sebe, poznáte šťastnou cestu životem pro Vás i Vaše děti a pak má vyprávění příběhů stromů smysl.
Přeji Vám mnoho překvapivých objevů s „Tajemnou knihou dřeva“, kterou pro Vás vytvořil kouzelník slova a dřevěných pokladů Martin Patřičný .

(Z recenze knihy Tajemství dřeva)

Vrstvy knihy Tajemství dřeva ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Tajemství dřeva
Autor: Martin Patřičný
Rok vydání: 2018

Koupit tuto knihu u nás

Další články

Recenze - obrázek

Národní galerie vydává monografii Schwarzenberský a Salmovský palác

Navzdory svému významu nebyly dosud nikdy Schwarzenberský a Salmovský palác předmětem samostatné monografie. Celý článek

Recenze - obrázek

Kniha pohádek MALÉhRY s divadlem

Co má společného vodník, strašidlo, ježibaba, maminka, Tadeáš nebo Můva? Přeci knihu Pohádky a Maléhry, kterou napsala Daniela Zbytovská, ilustrovala Karolína Stryková a … Celý článek

Recenze - obrázek

Druhé vydání publikace České sklo

Po 17 letech vychází druhé vydání úspěšné knihy Sylvy Petrové České sklo. V rozšířené, doplněné a revidované verzi jej vydalo Nakladatelství UMPRUM. Celý článek

Recenze - obrázek

Čtivá kniha o vesmíru pro mládež a zvídavé dospělé ve skvělém grafickém zpracová …

Dnešní stav poznání vesmíru netrvá ani sto let. Ještě před 90 lety se lidé domnívali, že v kosmu je pouze jedna jediná galaxie – naše Mléčná dráha. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama