Nekonečný Leonardo v luxusním vydání

Recenze - obrázek

Geniální renesanční umělec, malíř, sochař, architekt, konstruktér a vynálezce Leonardo da Vinci. Asi nejznámější umělec na světě, o kterém vyšlo mnoho knih. Nyní vychází v ČR v luxusním, ručně vázaném vydání díky nakladatelství Eromedia Group.

Prvních 10 čísel ještě dražších, bylo vyprodáno ještě před zahájením prodeje. V prvních dnech po spuštění prodeje se vyprodala téměř polovina výtisků z limitovaného počtu 300 kusů.

foto k článkuNekonečný Leonardo je exkluzivní, ručně vázaná kniha o muži, který ovlivnil lidstvo. Jde o dosud nejkomplexnější zobrazení Leonarda da Vinci, génia, který svým dílem snad nejvíce poznamenal 2. tisíciletí našeho letopočtu.

foto k článkuNejucelenější prezentace Leonarda – malíře, architekta, vědce a konstruktéra – přináší podrobný popis jeho života a tvorby. Svými díly obsáhl téměř všechny oblasti přírody: od anatomie člověka a zvířat přes aerodynamiku až po hydrauliku, od kartografie po astronomii, geometrii, optiku, alchymii, kosmologii... Leonardovu vášeň obsáhnout všechna tajemství světa symbolizuje jeho snad nejslavnější kresba: člověk jako představitel mikrokosmu ztvárněný zlatým řezem do kruhu.

Komplet Nekonečný Leonardo obsahuje

foto k článkuExkluzivní knihu v pouzdře (416 stran, 31 x 40 cm), reprodukce díl Poslední večeře a Mona Lisa, detailní nově objevenou malbu Zásnubní portrét mladé dámy ( (číslovaný sítotisk 1 - 300), minci raženou strojem, který navrhl Leonardo, rukavice na listování knihy a dekret o vlastnictví. Na ten napíše jméno majitele profesionální kaligraf.DRÁŽDIVÁ TAJEMSTVÍ nejznámějších maleb

Narození Ježíše Krista

foto k článkuMalba obsahuje skutečnou hádanku: na jejím pozadí se muž a pes dívají na tajemný letící předmět na nebi, který svým vzhledem připomíná kosmickou loď. Podporoval teorie o existenci mimozemšťanů.

Poslední večeře Páně

foto k článkuKromě výjimečných rozměrů (výška 4,60 m; délka 8,60 m) je proslavená jako nejnáročnější Leonardova malba, která zohledňuje psychologii, biblické prameny, studie pravdivosti, anatomii, perspektivu, symboliku a podle některých názorů dokonce i astrologii a numerologii.

Madona ve skalách z Louvru

foto k článkuDílo, ve kterém Leonardo poprvé vytvořil syntézu tajemství umění a spirituality. Malba i v současné době vybízí k nesčetným výkladům. Stále ještě není zcela jasné, proč existují tyto madony dvě: z Louvru a z Londýna.

"Hledali jsme sérii nádherných knih, které by přinesly mnohem více než jen popis uměleckých děl a jejich tvůrců. Na knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem jsme natrefili na italského vydavatele Scripta Maneant, jejich kniha se nám zalíbila a po jednáních jsme se rozhodli vydat jako prvního Nekonečného Leonarda, "vysvětluje zrod této unikátní knihy Anna Kuchařová z vydavatelství Euromedia Group

.

Nekonečný Leonardo je nevyčerpatelná inspirace pro milovníky umění, zasvěcenců a historiků, architektů, vědců a vynálezců. V České republice vyšla v limitovaném nákladu 300 číslovaných výtisků.

Publikaci lze zakoupit pouze prostřednicvím internetových stránek www.luxusniknihovna.cz nebo na portále www.iUmeni.cz, kde ke každé knize obdržíte ještě navíc zdarma originální kresbu současného akademického malíře Františka Hanáčka, pro nějž byl Leonardo jedním ze zdrojů tvůrčí inspirace.

Ediční řada Vznešená renesance

foto k článkuSběratelé a milovníci knih se mohou těšit i na další díly světových renesančních velikánů, které budou postupně vycházet pod názvem Vznešená renesance. Objeví se mezi nimi nař. Rafaello, Michelangelo, Palladio či Caravaggio. Tato ucelená sbírka knih tak vynikne v každé knižní sbírce.

Nekonečný Leonardo v luxusním vydání ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Nekonečný Leonardo
Autor: Alessandro Vezzosi, Agnese Sabatová
Rok vydání: 2017

Koupit tuto knihu u nás

Další články

Recenze - obrázek

Když slovo je v obraze a obraz se dostane ke slovu

Výstava Obraz a slovo, která až do konce srpna probíhá v plzeňské galerii Masné krámy, připomíná důležité a významné období našeho poválečného umění – tehdy totiž docháze … Celý článek

Recenze - obrázek

Roman Trabura - Sám v divokém větru

Od 12. července 2017 vystavuje Roman Trabura své malby převážně znepokojivých krajin (nevyhýbá se také portrétu) v Topičově salónu v Praze. Výstava nazvaná prostě, ale vý … Celý článek

Recenze - obrázek

Dinosauři na zahradě, Masarykovy kamenné boty a palác pro včely. Nechte se vést …

Poznali se po padesátce. Ona mu jednou k narozeninám dala barvy a tak určila náplň jejich dalšího života. Manželé Šítalovi malovali každodenní scény, výjevy ze zájezdů, s … Celý článek

Recenze - obrázek

Výstava Gerharda Richtera - kvalitní umění v centru Prahy

Výstava Gerharda Richtera v Paláci Kinských je velice zajímavá kulturní akce, kterou by si žádný kulturní Pražan neměl nechat ujít. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek- večerní aukce - 7.12.2023 - imgReklama