Nech ten mech. Básničky pro děti Michala Bystrova s ilustracemi Petra Nikla

Recenze - obrázek Povedená kniha pro děti z pera básníka, muzikanta a překladatele Michala Bystrova obsahuje verše, které autor napsal v posledních devíti letech, během nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti.

foto k článkuPrávě jim – Sáře, Nikolce, Aničce a Honzíkovi – adresoval většinu básniček, vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu.
Nejkrásnější kniha roku 2014. Porota ocenila nejen grafickou úpravu Najbrt studia, ilustrace Petra Nikla, ale i text slovy:

"Případný argument, že je knížka neomyvatelná, tedy co do zpracování křehká, jemná, poničitelná, a tudíž ne ideální pro děti, u poroty neuspěl. Je to knížka, kterou si můžou číst společně dospělí a děti – a ty se mohou seznámit se skutečností, že knížky jsou různé a potřebují třeba i jemné zacházení."

foto k článkuSbírku zařadilo nakladatelství Host do výboru Sto nejlepších českých básní 2012. Krédem autora je nenudit, nepoučovat, nepodlézat malým čtenářům a rozhodně je nepodceňovat. Jak sám autor říká: „Když jsem v dětství četl "Šlo povidlo na vandr, koupilo si skafandr‘, nevěděl jsem, co je povidlo, vandr ani skafandr, ale pamatuju si to dodnes.“

Zdroj: www.citarny.cz

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Nech ten mech
Autor: Nikl Petr
Rok vydání: 2014

Koupit tuto knihu u nás

Nech ten mech. Básničky pro děti Michala Byst… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Art Plus

Knižní akce

Jan E. Koula: Důvěrná architektura
Jan E. Koula: Důvěrná architektura
Funkcionalismus, design, škola, trh
Funkcionalismus, design, škola, trh
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Obrázky z lázní

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder